Lietuvos ir Italijos jūrų uostai pasirašė sutartį dėl Šiaurės–Pietų transporto koridoriaus stiprinimo

Klaipėda
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija su Rytų Adrijos jūrų uostų direkcija bei Suomijos įmone „Kouvola Innovation Oy“ ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria numatoma, kad Lietuvos ir Italijos jūrų uostai stiprins Šiaurės–Pietų transporto koridorių, rašoma Uosto direkcijos pranešime.

„Ši sutartis – metų pradžioje užsimezgusio dvišalio bendradarbiavimo su Triesto uostu tąsa. Spartesnė skaitmenizacija ir naujų technologijų diegimas, esamos sistemos tobulinimas ir mūsų dėmesys šiai sričiai – visų šių elementų visuma, tikiu, ateityje leis krovinius Viduržemio, Juodąja ir Baltijos jūromis gabenti sklandžiau, sparčiau ir pigiau“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
 
Kaip primena Uosto direkcija, glaudesnius tarpusavio ryšius Triesto ir Klaipėdos uostai užmezgė šių metų sausį, kai Uosto direkcijos delegacija su darbo vizitu viešėjo Italijoje. Tąkart su Triesto jūrų uostu pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas, kuriuo įsipareigota glaudžiai bendradarbiauti tvarios uostų plėtros, taršos prevencijos, atsinaujinančios energetikos, žiedinės ekonomikos srityse.
 
Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta ir su Taranto jūrų uostu, su kuriuo nutarta dalytis gerąja praktika, sukauptomis žiniomis tvaraus uostų vystymo, energetikos transformacijos, skaitmenizacijos, inovacijų ir kitose srityse.