Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje apgręžti 54 nelegalūs migrantai, du įleisti į šalį dėl humanitarinių priežasčių

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje apgręžti 54 nelegalūs migrantai, du įleisti į šalį dėl humanitarinių priežasčių
Vilnius
BNS/Scanpix nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Per praėjusią parą, nuo penktadienio vidurnakčio iki šeštadienio, pasieniečiai draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 54 migrantams.

Ketvirtadienį pasieniečiai iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 106 migrantams, trečiadienį – 71, antradienį – 65, pirmadienį – 90, sekmadienį – 126, šeštadienį – 114.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių penktadienį įleisti du užsieniečiai, praneša VSAT.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7200 (vidurnakčio iš penktadienio į šeštadienį duomenys).

Tarnybinių ginklų profesionaliai migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Vykdydami neteisėtos migracijos stebėseną ir kontrolę penktadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai dviejose sostinės vietose sulaikė 7 asmenis. Jie turėjo Ispanijos asmens tapatybės korteles ir prisistatė šios šalies piliečiais. VSAT pareigūnai iškart nustatė, kad tapatybės kortelės – visiškos klastotės. Paaiškėjo, kad visi 7 asmenys turi ir Irako piliečių pasus. Dėl dokumento suklastojimo ar suklastoto dokumento panaudojimo arba realizavimo pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Užsieniečiai uždaryti į areštines ir į VSAT padalinių sulaikymo patalpas.

Vykdant tolesnius tyrimo veiksmus ir pasitelkus Utenos apskrities policijos pareigūnus Ignalinos rajone penktadienį buvo sulaikyti 2 Lietuvos piliečiai. Jie automobiliu „VW Caddy“ gabeno 14 asmenų, pirminiais duomenimis, prisistačiusių Irako piliečiais.

Dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną VSAT pareigūnai pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą. Ir Lietuvos piliečiai, ir užsieniečiai uždaryti į areštines bei į VSAT padalinių sulaikymo patalpas.