„Lietuvos galia“ apdovanojimuose įvertinta Dacijonų kaimo bendruomenės iniciatyva

Tauragė
Tauragės rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Tauragės rajono savivaldybė

Prezidentūroje vyko pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ metinių apdovanojimų ceremonija, kurios metu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įvertino geriausias iniciatyvas, o tarp jų ir Dacijono kaimo bendruomenės – „Dacijonų kaimo bendruomenė – patraukli vieta gyventi“.

Šalies vadovas pasidžiaugė, jog per metus „Lietuvos galia“ subūrė daugiau nei 200 iniciatyvų, užregistruotų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Prezidento teigimu, tai ne tik galinga jėga, bet ir rimtas įpareigojimas toliau kurti stipresnę, teisingesnę, žalesnę ir inovatyvesnę valstybę.

Šalies vadovas akcentavo: net ir pats mažiausias pokytis gali turėti didelį poveikį, jei jo siekdami žmonės susiburia bendram veiksmui. Niekas kitas taip neįkvepia kaip žinojimas, kad nesame vieni, kad greta yra ir daugiau siekiančių bendrojo gėrio.

„Iš šios aktyvios bendrystės, iš pilietinės visuomenės, savanorių ir nevyriausybinių organizacijų pastangų ir susideda tikroji Lietuvos galia – galia įveikti iššūkius, keistis ir stiebtis aukštyn, savo pavyzdžiu įkvėpti kitus bei to mokyti vaikus“, – akcentavo šalies vadovas.

Iniciatyvos „Lietuvos galia“ tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. Tai platforma savanoriams, bendruomenėms, aktyviems piliečiams ir kitiems pristatyti savo veiklas, rasti bendraminčių ir sulaukti palaikymo. Rodydama geruosius pavyzdžius, inovatoriškus sprendimus, sėkmės istorijas, iniciatyva siekia didinti jų žinomumą ir sklaidą, įkvėpti kitus imtis veiksmų ir prisidėti prie savo valstybės kūrimo.

Iš atrinktų nominantų visuomenė ir komisija, sudaryta iš viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus įvairių sričių ekspertų, balsuodami išrinko apdovanojimų laureatus keturiose kategorijose: „Žalia Lietuva“, „Stipri Lietuva“, „Teisinga Lietuva“ ir „Inovatyvi Lietuva“.

„Inovatyvios Lietuvos“ kategorijos laureatė –  Dacijono kaimo bendruomenė teigia, kad gyventojai patys aktyviai dalyvauja gyvenamosios vietovės kūrimo ir gerinimo procese. Įgyvendinant projektus daugiau kaip pusšimtis įvairaus amžiaus žmonių skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją bendruomenės naudai.

„Mus jungia noras gyventi saugiai ir patogiai, daryti, kurti tai, ko labiausiai reikia patiems. Bendruomenė imasi lyderystės ir įgyvendina įvairius projektus, gyventojams teikiamos aplinkos priežiūros ir pavėžėjimo, transporto paslaugos, padedama senyvo amžiaus, neįgaliems asmenims“,– sako bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė.

Bendradarbiaudama su iniciatyviais gyventojais ir verslu, bendruomenė įsteigė Asociaciją „Dacijonų paslaugos“. Šeimoms, vaikams ir suaugusiems siūlomas platus pramogų asortimentas: batutų parkas, interaktyvūs žaidimai, putų mašina, lazerinis dažasvydis.

Dėmesys skiriamas ir kokybiškam vaikų ugdymui, siekiama padėti šeimoms įsilieti į darbo rinką, užsiimti įdomia veikla. Dacijonuose veikia socialinis verslas, teikiamos vaikų priežiūros ir užimtumo paslaugos.