Lietuvos futbolo rinktinė po pralaimėjimo liko paskutinėje vietoje

Lietuvos futbolo rinktinė po pralaimėjimo liko paskutinėje vietoje
Vilnius
Pexels.com
Reporteris Mindaugas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vėlyvą penktadienio vakarą Belfasto stadione Lietuvos futbolininkai baigė 2022 m. pasaulio čempionato atranką. Lietuviai turėjo šansą pakilti iš paskutinės vietos C grupėje, bet 0:1 pralaimėjo Šiaurės Airijai ir liko penkti.

Nelaimingas atsitikimas 18-ąją minutę, kai po Šiaurės Airijos kampinio nuo Beno Šetkaus galvos kamuolys nusileido į Lietuvos rinktinės vartus, buvo kertinis mačo momentas.

Šiaurės Airija atakavo dažniau (14 smūgių į vartus, lietuvių – 7), kontroliavo kamuolį ilgiau (61 proc.), o Valdo Ivanausko treniruojami lietuviai sukūrė vienintelę progą, kai pirmajame kėlinyje Justas Lasickas iššoko prieš šeimininkų vartus, bet bato smaigaliu pataikė kamuolį į vartininką.

Lietuvos rinktinė nebeturėjo šansų patekti į planetos čempionatą Katare kitais metais, bet pergalė būtų pakylėjusi iš paskutinės vietos C grupėje.

Grupės lyderės – Italija ir Šveicarija (po 15 taškų) sužaidė 1:1 penktadienį ir paskutiniame ture dar aiškinsis kuriai atiteks tiesioginis bilietas į čempionatą, o kuriai teks antroji vieta ir žaidimas atkrintamosiose varžybose.

Po pergalės prieš Lietuvos komandą Šiaurės Airija taškais pavijo Bulgariją ir dalijasi 3-4 vietas. Šiaurės Airija baigs atrankos kovas lapkričio 15 dieną rungtynėmis namie su Italija, o kitose rungtynėse Šveicarija priims Bulgariją.

Per 8 rungtynes 3 taškus po pergalės prieš Bulgariją spalį pelniusi Lietuvos rinktinė finišavo grupėje.

Lietuviai pelnė 4 įvarčius ir praleido 18, nepagerinę žaidimo nuo tada, kai Valdą Urboną vasarą trenerio poste pakeitė Valdas Ivanauskas.

BNS