Lietuvos čempionių gretose – Australijoje rungtyniavusi Filipinų rinktinės saugė

kaya-hawkinson-www-1024x588.jpg
Šiauliai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  FC „Gintra“ informacija

Prieš pat išvyką į tarptautinį turnyrą Romoje „Caput Mundi 2024“, kuris vyks vasario 26-kovo 1 dienomis, Šiaulių „Gintros“ komanda pristato dar vieną naujokę. Geltonai juodus marškinėlius ateinančiame sezone vilkės 23-ejų metų JAV ir Filipinų pasus turinti Kaya Hawkinson.

Centro saugės pozicijoje rungtyniaujanti futbolininkė jau atvyko į Šiaulius ir prisijungė prie komandos treniruočių. Ji vilkės 2-uoju numeriu pažymėtus Lietuvos čempionių marškinėlius.

JAV gimusios ir sportininkės kelią Los Andžele pradėjusios K. Hawkinson mama yra filipinietė, tėtis – amerikietis. 2022 metais žaidėja sulaukė skambučio iš Filipinų nacionalinės moterų futbolo rinktinės trenerio, buvo pakviesta atstovauti šaliai ir šį kvietimą priėmė.

Baigusi studijas JAV, kuri ji atstovavo Kalifornijos Fulertono universitetą K. Hawkinson pradėjo legionierės karjerą išvykdama rungtyniauti į tolimąją Australiją. Šioje egzotiškoje šalyje praėjusį sezoną ji gynė „Central Coast Mariners“ ekipos garbę.

Paklausta apie šį karjeros etapą „Gintros“ naujokė pažymėjo, kad tai buvo intriguojantis iššūkis, kurio metu ji pasisėmė vertingos patirties, sustiprėjo fiziškai ir paįvairino savo žaidimo stilių.

„Visų pirma Australijoje propaguojamas gana fiziškas futbolas. Manau, kad tai lėmė, jog iš savęs pradėjau reikalauti daugiau įvairiapusiškumo, agresyvumo aikštėje. Tikrai nesigailiu savo pirmuoju pasirinkimu, kadangi turėjau gerą patirtį, patobulėjau kaip žaidėja ir sulaukiau dėmesio iš Europos klubų, kur ir norėjau tęsti karjerą“, – patirtį Australijoje įvertino balandį 24-ąjį gimtadienį švęsianti Filipinų rinktinės saugė.

K. Hawkinson jau teko būti Europoje, kur ji su Filipinų rinktine žaidė kontrolines rungtynes Slovėnijoje.

„Sulaukusi Filipinų rinktinės trenerio kvietimo prisijungti ilgai nedvejojau. Esu šios šalies pilietė, taip pat kaip ir JAV. Nusprendžiau, kad jeigu esu reikalinga, turiu nepraleisti šio šanso“.

Atvykti į Lietuvą ir apsivilkti šalies čempionių aprangą žaidėją paskatino gautos rekomendacijos ir klubo profesionalumas.

„Agentas mane patikino, kad „Gintra“ yra profesionalus klubas turintis gilias tradicijas, daug metų rungtyniaujantis UEFA Čempionių lygoje. Ir iš kitų šaltinių sulaukusi teigiamų atsiliepimų apie klubo organizaciją nutariau nieko nelaukti ir krautis lagaminus“, – šypsojosi debiuto jau nekantriai laukianti naujokė.

O debiutas įvyks jau greitai – pirmąsias rungtynes turnyre Romoje komanda žais vasario 26 dieną prieš klubą iš Kanados.

„Kaya yra labiau gynybinio stiliaus centro saugė, o šios pozicijos sustiprinimo mes ir ieškojome. Ji dar jauna žaidėja, turinti nemažai potencialo, lyderystės savybių ir svarbiausia daug noro įrodyti. Tai, kad ji buvo pakviesta atstovauti Filipinų rinktinei irgi yra pozityvus įvertinimas. Tikimės, kad adaptacija bus sėkminga ir Kaya greitai taps svarbia figūra aikštėje“, – sveikindamas prisijungusią naujokę kalbėjo klubo direktorius Mantas Radavičius.