Lietuvos ambasada Kazachstane Lietuvą pristatė su „Vičiūnų“ produkcija

JKAL15201502255476
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Savaitgalį Kazachstane įvykusioje labdaros mugėje dalyvavusi Lietuvos ambasada, lankytojams pasiūlė kelių lietuviškų įmonių produkcijos, tarp kurios buvo ir nemažai kritikos dėl delsimo pasitraukti iš Rusijos sulaukusios „Vičiūnų grupės“ gaminiai, praneša „Delfi“.

Lietuvos ambasadorius Kazachstane Egidijus Navikas portalui sakė dėl to apgailestaujantis.
 
„Apgailestauju, kad nesužiūrėjau savo komandos darytų/kuruojamų stendų. Ateityje atsižvelgsime į pilietinės visuomenės Lietuvoje poziciją. (...) „Vičiūnų grupė“ buvo viena iš kompanijų, kuri norėjo prisidėti prie šio labdaringo renginio – Lietuvos įmonių, veikiančių Kazachstane, nėra daug“, – „Delfi“ sakė E. Navikas.
 
ELTA primena, kad „Vičiūnų grupė“ dar nėra pardavusi Kaliningrado srities mieste Sovietske veikiančios gamyklos, kuri toliau tęsia veiklą. Perrinktas Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis yra ne kartą sakęs, jog bendrovė iš Rusijos rinkos palaipsniui traukiasi, ieško gamyklai pirkėjo.
 
Praėjusį rugsėjį įmonė pranešė, jog filialų Rusijoje ir Baltarusijoje pardavimo procesas „pasiekė kulminaciją“, atrinkusi 5 potencialius pirkėjus. Vis tik šį balandį skelbta, kad „Vičiūnų grupės“ grynasis pelnas Rusijoje 2022 m. siekė 24,87 mln. eurų, t. y. kelis kartus daugiau nei 2021 m., kai uždirbta 8,76 mln. eurų.