Lietuvoje prieglobsčio pasiprašė dar vienas Rusijos kariuomenės karininkas

2-freepik-nuotr (1)
Lietuva
Freepik.com nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvoje prieglobsčio pasiprašė dar vienas Rusijos kariuomenės karininkas – kare Ukrainoje dalyvavęs 26 metų rusų kariuomenės leitenantas Ivanas Koroliovas buvo sulaikytas Vilniaus autobusų stotyje, penktadienį pranešė TV3 Žinios.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Saulius Nekraševičius LRT sakė, kad asmuo Lietuvoje buvo nelegaliai, neturėjo reikiamų dokumentų, buvo sulaikytas, o po sulaikymo pasiprašė prieglobsčio.

Jo prieglobsčio prašymą pradėjo nagrinėti Migracijos departamentas. 

TV3 žiniomis, rusų karininkas Lietuvoje atsidūrė jau antrą kartą. Pirmą kartą jam perėjus sieną iš Baltarusijos, jį pasieniečiai išstūmė lauk.

Ketvirtadienį sulaikytą Rusijos kariuomenės leitenantą iš Vilniaus pareigūnai nuvežė į Lavoriškių pasienio punktą. Vėliau iš ten jį pervežė į Pabradėje esantį Užsieniečių registracijos centrą.

Iš jo Rusijos kariuomenės leitenantas išeiti negalės ir bus tol, kol Migracijos departamentas išnagrinės jo prieglobsčio prašymą. Pats prašymas jau priimtas.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai į Lietuvą dezertyruoja rusų kariškis. Prieš du mėnesius britų visuomeninis transliuotojas BBC paskelbė interviu su Rusijos kariuomenės leitenantu Dmitrijumi Mišovu.  

Šis Rusijos kariuomenės pilotas atvyko į Vilnių institucijoms nežinant ir tik po jo interviu BBC jis Lietuvoje parašė prieglobsčio prašymą.

Anot Migracijos departamento vadovės Evelinos Gudzinskaitės, nors statistika ir nevedama, bet prieglobsčio Lietuvoje rusų kariuomenės dezertyrai prašosi retai – tai vienetiniai atvejai.