Lietuvoje pirmą kartą vyks Europos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionatas

Kaunas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno miesto savivaldybės inf.

Pirmasis Europos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionatas (EUIC ‘22) startuoja Lietuvoje. Gruodžio 9–11 dienomis senojo žemyno pirmenybėse varžysis 36 komandos iš 17 Europos valstybių. Vienu metu vyks vyrų (16 komandų), moterų (8) ir mišrios (12) grupių Europos čempionato varžybos keturiuose Lietuvos miestuose: Kaune, Birštone, Prienuose ir Garliavoje.

„Tai unikali proga Lietuvai – jos klubai ir rinktinės rodo puikius rezultatus uždarų patalpų formate. Ir visoje šalyje neturime infrastruktūros, pritaikytos lauko renginiams, tai vienas iš tų šansų pasiūlyti ir plėtoti uždarų patalpų formato turnyrus ir čempionatus. Uždarų patalpų sportas iš esmės sparčiai populiarėja ir kitose sporto šakose. Tikimės, kad Lietuvos rinktinės kovos dėl medalių“, – teigė Lietuvos skraidančiojo disko federacijos prezidentas, Ričardas Zareckis.

Pirmasis Europos lėkščiasvydžio uždarų patalpų čempionatas buvo numatytas vykti 2021 metais Danijoje, tačiau dėl pandemijos čempionatas buvo atšauktas. Epidemiologinei situacijai gerėjant, buvo nuspręsta pasinaudoti šia proga ir pasiūlyti Europos lėkščiasvydžio federacijai („European Ultimate Federation“) pirmenybes surengti Lietuvoje.

Svarbu paminėti jog šis renginys Lietuvoje nebūtų įmanomas be Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirto finansavimo tarptautiniams aukšto meistriškumo sporto renginiams rengti.

Visuose čempionato divizionuose numatytos rungtynės vyks tris dienas. Komandoms vidutiniškai teks sužaisti 6 rungtynes. Paskutinę čempionato dieną (gruodžio 11 d.) rungtynės vyks tik Garliavos sporto centre, kur bus žaidžiami čempionato vyrų, moterų ir mišrios grupės finalai.

„Vyrų rinktinė surinkta iš vienas kitą gerai pažįstančių, derančių tarpusavyje, stipriausių Lietuvos lėkščiasvydžio žaidėjų. Rinktinės pagrindą sudaro Vorų žaidėjai, daugkartiniai įvairių tarptautinių turnyrų dalyviai ir nugalėtojai“, – užtikrintai apie rinktinės potencialą atsiliepia Lietuvos vyrų rinktinės treneris, R. Zareckis.

„Komandoje visos žaidėjos turi mano pasitikėjimą. Komanda stipri ir kartu sieksime aukšto rezultato. Rinktinėje yra lyderių, galinčių patempti komandą sunkiu momentu. Esame nusitaikę į auksą“, – trumpai apie Lietuvos moterų rinktinę kalbėjo rinktinės treneris, Ernestas Vysockis.

Lietuvai Europos čempionate atstovaus 45 sportininkai visuose čempionato divizionuose. Rungtynės dėl čempionato medalių komplektų visuose divizionuose vyks sekmadienį (11 d.) Garliavoje nuo 10 valandos.