PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugsėjo 30 d. 20:56

Lietuvoje pirmą kartą apdovanoti žmonės, savo tarnyste keičiantys žmonių su negalia gyvenimą

Vilnius

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


101219

Šiandien iškilmingo renginio metu Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje buvo įteikti pirmieji Lietuvos Galios apdovanojimai. Jais pagerbti žmonės, tyliai ir ištikimai dirbantys žmonių su negalia labui bei patiems neįgaliesiems ir jų artimiesiems, kurie tapo pavyzdžiu ir įkvėpimo šaltiniu tūkstančiams kitų.


Foto galerija:

lga2.jpg
lga13.jpg
lga18.jpg
lga16.jpg
lga8.jpg
lga4.jpg

Žodis GALIA retam asocijuojasi su negalia. Prieš akis iškyla treniruoti, raumeningi, galingi kūnai, apčiuopiamomis ar pagražintomis sėkmės istorijomis mirgančių žurnalų, socialinių tinklų herojai. Kai kam - gamtos stichijos, kurioms pasipriešinti net patys galingiausieji bejėgiai.

„Mes dar įpratę skirstytis į gerus ir geresnius, į galinčius ir negalinčius, į sėkmingus ir atstumtuosius. Tačiau laikas įrodė, kad žmonių skirstymas neatskleidžia tikrųjų jų gebėjimų ir svarbos. Ne viena pasaulio istoriją pakeitusi asmenybė turėjo negalią – Ludwikas Van Beethovenas, Agatha Christie, Andrea Bocelli, Franklinas Rooseveltas, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir tūkstančiai kitų. Tačiau tai – tik vienas iš jų požymių, nublankstantis ir išsitrinantis jų galioje. O kiek Lietuvoje yra žmonių, kurie tyliai, pasiaukojamai padeda negalios paliestiems vaikams ir suaugusiesiems keisti pasaulį, įgalina juos tikėti savo galia ir įkvepia didiems darbams. Šių žmonių pavardžių nežinom, tačiau atėjo laikas jiems padėkoti“, - įsitikinusi apdovanojimus surengusio neįgalius vaikus ir jų šeimas globojančio labdaros – paramos fondo „Algojimas“ įkūrėja Aušra Stančikienė.

Dailininko stiklininko Remigijaus Kriuko sukurtomis apdovanojimų statulėlėmis buvo pagerbti aštuoni tylūs didvyriai.

Už savęs dovanojimą silpnesniam – medicininio požiūrio keitimo į holistinį sveikatos sistemoje - Santaros klinikų Vaikų ligoninės direktorius prof. dr. Juozas Raistenskis.

Už įžiebtą tikėjimą ir viltį, už tylų prisidėjimą ir dvasinį palaikymą - kunigas Ričardas Doveika.

Už įkvepiančią tvirtybę, nugalėjusiems baimes apie išgirstą vaiko diagnozę, sugebėjusiems atskleisti jo stiprybes bei požiūrio, kad negalia - ne nuosprendis pavyzdį – Viktorijos, Arvydo ir Adomo Dimšų šeima.

Už negalios įgalinimą, savanorystės ir bendruomeniškumo svarbos pavyzdį daugelio vaiskus su negalia auginančių šeimų sprendimu apdovanota ilgametė „Algojimo“ savanorė Domilė Paškevičiūtė.

Už galią nugalėti negalią – negalią turinčiam, kuris savo galiomis pranoksta jos neturinčius apdovanojimas įteiktas keturis kartus pasaulio neįgaliųjų fitneso čempionui, motyvatoriui Viktorui Topoliui.

Už negalios atvėrimą visuomenei bei atsakingo verslo ir socialinės atsakomybės pavyzdį apdovanota RIMI bendruomenė, pirmoji Lietuvoje priėmusi negalias turinčius darbuotojus.

Už kasdienybės įgalinimą - būtinosios bendražmogiškos pagalbos pavyzdžiu tapusiam buvusiam pareigūnui Audriui Girončikui.

Už indėlį keičiant požiūrį į negalią bei mokslo ir praktikos sinergiją – profesorei dr. Stefanijai ir docentui .dr. Algirdui Ališauskams.

Labdaros – paramos fondo „Algojimas“ suburti apdovanojimų laureatams dėkojo socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė, Ohajo universiteto profesorius, vienas iškiliausių lietuvių išeivijos filosofų, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas Algis Mickūnas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento direktorius pulkininkas – leitenantas Eugenijus Lastauskas, prodiuseris ir TV laidų kūrėjas Edvardas Žičkus, kelionių guru Rimvydas Širvinskas – Makalius, Seimo narys Justas Džiugelis, dailės mokytojas Valdas Kančiauskas, aktorius Dominykas Vaitiekūnas, dainininkai Eugenijus Chrebtovas ir Vilius Popendikis, populiarios grupės „120” nariai, styginių trio ir daugelis kitų žymių žmonių.

Lietuvos GALIOS apdovanojimų simboliu tapo Laimės Angelas. Tai - bendras ypatingos mergaitės Evelinos Ralytės, lankančios laisvojo mokytojo V. Kančausko vadovaujamą vektorinės tapybos ir fotografijos pagrindų būrelį, bei profesionalaus dailininko iš Kelmės Andriaus Seselsko kūrinys.

Daugiau informacijos:

LPF „Algojimas“ vadovė Aušra Stančikienė