Lietuvoje penktadienį bus sustiprinta su žydų bendruomene susijusių objektų apsauga

425566
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Reaguojant į viešojoje erdvėje pasirodžiusius raginimus pulti žydus, Lietuvoje penktadienį bus sustiprinta su žydų bendruomene susijusių objektų apsauga.

„Jau nuo šeštadienio yra atkreipiamas dėmesys į tam tikrus objektus, kurie yra susiję su žydų bendruomene, o rytoj tikimės, kad tas sustiprintas režimas dar labiau padidės“, – BNS ketvirtadienį sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis. 

Anot jo, šiuo metu yra derinamos priemonės, kalbamasi su žydų bendruomene, objektų administracijomis.

R. Matonis pridūrė kol kas neturintis informacijos apie Lietuvoje planuojamus išpuolius prieš žydus.

Kaip rašo portalas „Delfi“, grupuotės „Hamas“ lyderis Khaledas Meshalas (Chaledas Mešalas) paragino penktadienį išeiti į gatves ir palaikyti Izraelį užpuolusią „Hamas“.

Anot portalo, po šio pareiškimo socialiniuose tinkluose taip pat pradėjo plisti raginimai pulti žydus, jų verslo bei visuomeninius objektus.

Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazijos vadovė Ruth Reches „Delfi“ sakė policijos dėmesio nesulaukusi, nors į pareigūnus buvo kreiptasi oficialiais raštais. Anot jos, dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusių raginimų gimnazijoje penktadienį pamokos vyks nuotoliniu būdu, mokyklos prieigose budės grupė tėvų.

Grupuotė „Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo tūkstančiai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.