Lietuvoje padaugėjo sergančiųjų gripu

Lietuvoje padaugėjo sergančiųjų gripu
Lietuva
Katemangostar nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per savaitę padidėjo bendras sergamumo gripu, ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 (koronaviruso infekcija) rodiklis.

Praėjusią savaitę bendras sergamumo šiomis ligomis rodiklis siekė 672,4 atvejo 100 tūkst., ankstesniąją savaitę jis buvo mažesnis – 500,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, teigiama NVSC pranešime žiniasklaidai.

Lyginant pastarųjų savaičių duomenis, matyti, kad susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 – sumažėjo.

NVSC duomenimis, mažiausias sergamumo šiomis ligomis rodiklis lapkričio 7–13 d. užregistruotas Telšių apskrityje, o didžiausias – Kauno apskrityje.

Praėjusią savaitę (lap-kričio 7–13 d.) į ligoninę dėl gripo buvo paguldytas 1 žmogus, ankstesniąją savaitę (spalio 31–lapkričio 6 d.) – 3 asmenys, rašoma pranešime.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2022 m. 43 ir 44 sav. ŪVKTI simptomus turintiems pacientams iš viso buvo paimti 338 ėminiai, iš kurių 10 buvo aptiktas A tipo gripo virusas, 21 – respiracinis sincitinis virusas (RSV).

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Europoje 44-ąją metų savaitę iš 37 252 mėginių, imtų gripo virusui nustatyti, 934 buvo teigiami (A tipo gripas sudarė 74 proc., B tipo – 26 proc.).

Eltos informacija