Lietuvė, įkūrusi sėkmingą verslą užsienyje: taisyklinga laikysena – ne grožis, o sveikata

Lietuva
Asmeninio archyvo nuotr.
Alaina Štreimikytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Po studijų išvykusi gyventi į Didžiąją Britaniją lietuvė Kristina Vitkauskienė ten įkūrė savo grožio ir sveikatingumo studiją „KV Wellness Beauty“. Vos susidomėjusi kineziterapija ji nenumanė, kad tai tik pradžia. Dabar moteris skaičiuoja 12-us savo darbo metus, baiginėja vaikų pilateso instruktorės mokslus ir džiaugiasi gausiu klientų ratu.

Į Angliją išvyko vedama smalsumo

Pabaigusi pirmuosius studijų metus Kūno kultūros akademijoje, padirbėti vasarą K. Vitkauskienė nusprendė būtent šioje šalyje. Vėliau ši vasaros patirtis ragino sugrįžti.

„2011 metais atlikau praktiką „Rose Clinic Performance Physiotherapy“ klinikoje, tais pačiais metais, pabaigusi studijas išvykau ir apsistojau Londone“, – teigė kineziterapeutė.  

Moksleiviams sunku rasti savo realizacijos sferą

K. Vitkauskienė prisipažįsta, kad mokantis buvo sunku atrasti mėgstamą darbo sferą. Pasak jos, šiuose pasirinkimuose nemažą vaidmenį atlieka tėvai, kurie pažįsta savo vaikus, jų talentus ir stipriąsias asmenybės puses.

„Mano didžiausias patarėjas – Tėtis, kuris ir padėjo atrasti Kineziterapijos mokslus. Tai buvo tik visko ko pradžia. Šiuo metu baiginėju ir vaikų pilateso instruktorės mokslus. Ir dabar galiu drąsiai teigti, jog tai yra darbas, kurį darau su džiaugsmu, jaučiuosi sau ir kitiems reikalinga“, – dalijosi K. Vitkauskienė.

Savo veiklą ji apibūdina, kaip darbą kuriame nėra monotonijos, nes kiekvienas sutiktas atvejis yra unikalus ir skatinantis tobulėti.

 

Sveikas vaikas – sveikas suaugęs

Covid-19 pandemijos metu kineziterapeutė pradėjo rašyti knygą „Stronger Together“, kurioje aprašyti 63 stiprinimo pratimai vaikams nuo 6 metų. Pasak autorės, knyga gali būti naudinga visoms amžiaus grupėms.

„Dirbu su visomis amžiaus grupėmis, tačiau darbas su vaikais suteikia man didžiausią malonumą. Juk sveikas vaikas – sveikas suaugęs. Tad norisi suformuoti kuo tinkamesnius sportinius įpročius savo klientams“, – pasakojo knygos autorė.

K. Vitkauskienė sako, kad yra pripratusi daug dirbti, todėl karantino metu pradėta knyga buvo puikus būdas realizuoti save. Prie to stipriai prisidėjo ir autorės dukros.

„Mano vaikai ir sportas neatsiejami, todėl tai padaryti nebuvo sunku. Mano dukros Lėja ir Dija iliustruoja kiekvieną knygoje pateiktą pratimą“, – džiaugsmingai dalijosi mama.

Specialistė teigia, kad nuo mažens skiepijama meilė sportui, ne tik prisideda prie geresnės fizinės savijautos, bet ir moko disciplinos.

„Svarbu suprasti, jog taisyklinga laikysena – tai ne grožis, o visų pirma sveikata. Vaikams didžiausias pavyzdys tėvai, todėl skatinti juos kuo daugiau judėti yra tėvų pareiga“, – pataria knygos „Stronger Together“ autorė.

Kolkas šią knygą skaityti galima tik anglų kalba, visgi autorė tvirtina, kad ji bus verčiama ir į lietuvių kalbą.