Lietuva Ukrainai siunčia 41 mln. eurų karinės paramos paketą

364986568_245009091745850_6875472994389533034_n-1-825x0-c-default
Lietuva
KAM nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuva Ukrainai siunčia naują karinės paramos paketą, jo vertė siekia 41 mln. eurų, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Anot KAM, paketą sudaro „Carl Gustaf“ amunicija, šautuvai, jūrų stebėjimo radarų komplektai, 5,56 mm šoviniai, generatoriai, antidronai ir kita parama.

Ukrainai taip pat bus perduotos ir raketų paleidimo sistemos NASAMS.

„Lietuvos indėlis kovoje už Ukrainos laisvę jau siekia milijonus šaudmenų ir tūkstančius ginklų, o gauta grąža – išmoktos vertingos pamokos ir sustiprinta Lietuvos gynyba.  Lietuva tęsia savo nenutrūkstamą paramą šiandien 32-ąsias nepriklausomybės metines švenčiančiai Ukrainai, o  bendra karinės paramos Ukrainai suma nuo karo pradžios jau perkopė pusę milijardo eurų“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

KAM teigimu, per septynis šių metų mėnesius Lietuva Ukrainai perdavė sraigtasparnius Mi-8, priešlėktuvinius pabūklus L-70 su amunicija, M113 šarvuotuosius transporterius, milijonus šovinių, granatsvaidžių amuniciją.

„Lietuva taip pat rengia ekspertines konsultacijas, skiria lėšas į tarptautinius paramos Ukrainai fondus, prisideda ir prie Ukrainos karių rengimo, veda jiems kursus, Lietuvos kariuomenės instruktoriai taip pat dalyvauja operacijoje „Interflex“, kurios metu drauge su kitais NATO sąjungininkais moko Ukrainos karius kovinių subtilybių“, – teigia ministerija.

Taip pat nurodoma, kad šalies gydymo ir reabilitacijos įstaigos yra priėmusios apie 200 sužeistų Ukrainos karių.