Lietuva reiškia užuojautą dėl žemės drebėjimo Maroke: Lietuva yra pasiruošusi padėti

F5j7aHuWYAAyhgb
Lietuva
Twitter nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuva reiškia užuojautą Maroko gyventojams, nukentėjusiems nuo šalį supurčiusio galingo žemės drebėjimo.

„Baisi žinia apie žemės drebėjimą Maroke, pareikalavusį tiek daug gyvybių. Reikiu nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms ir Maroko žmonėms. Visiems sužeistiesiems linkiu greit pasveikti, visiems dirbantiems gelbėjimo operacijose – stiprybės ir ištvermės“, – socialiniame tinkle „X“ rašė prezidentas Gitanas Nausėda.
 
„Reiškiame nuoširdžią užuojautą Maroko žmonėms, nukentėjusiems nuo niokojančio žemės drebėjimo. Lietuva yra solidari ir pasiruošusi padėti. Mūsų mintys skirtos visiems žmonėms, nukentėjusius nuo šios tragedijos“, – Užsienio reikalų ministerijos (URM) socialinio tinklo„X“ paskyroje įraše cituojamas ministras Gabrielius Landsbergis.
 
Kaip pranešta anksčiau, vėlyvą penktadienio vakarą Maroką supurtė 6,8 balo stiprumo žemės drebėjimas. Preliminariais skaičiavimais, žuvo apie 600 žmonių.
 
Remiantis šalies vidaus reikalų ministerijos pranešimu, stichija aukų pareikalavo Al-Hauzo, Marakešo, Uarzazato, Azilalo, Čičaoua ir Tarudano provincijose bei savivaldybėse.
 
JAV geologijos tarnybos (USGS) duomenimis, žemės drebėjimas smogė Marokui 23 val. 11 min. (vietos, 1 val. 11 min. Lietuvos laiku), o jo epicentras buvo už 71 kilometro į pietvakarius nuo turistų pamėgto Marakešo, 18,5 kilometrų gylyje. USGS sistema PAGER, kuri preliminariai vertina žemės drebėjimų padarinius, paskelbė vadinamąjį „oranžinį“ perspėjimą, indikuojantį ekonominius nuostolius ir galimą didžiulę žalą.
 
Pranešama, kad virpesiai buvo juntami ir kaimyniniame Alžyre, tačiau ten nenukentėjo nei žmonės, nei infrastruktūra.