Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Serialo „Černobylis“ filmavimo kadrai
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Milijonų žiūrovų dėmesį visame pasaulyje pastarąjį mėnesį prikaustęs HBO serialas „Černobylis“ įkvėpė milžinišką susidomėjimo bangą ne tik pačia prieš 33 metus įvykusia atomine katastrofa, bet ir vietomis, kuriose sukurtas pats serialas. Tai tampa galimybe turistams kitaip pristatyti Vilnių ir Lietuvą.
Autentiškai atkurta atmosfera
Filmo gerbėjų dėmesį kausto kruopščiai, autentiškai atkurta filmo atmosfera, įskaitant kostiumus, interjero detales, automobilius ir vietas. Lietuvos sostinėje „Černobylis“ buvo filmuojamas 60 iš 88 dienų. Filmuota Fabijoniškių, Justiniškių mikrorajonuose, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, Vidaus reikalų ministerijos kultūros rūmuose, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultete, buvusiuose Vyriausybės svečių namuose bei kitose vietose.
Pasak Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorės Ingos Romanovskienės, pastarosiomis dienomis jaučiama didelė susidomėjimo banga – užsieniečiai smalsauja, kur tiksliai Vilniuje buvo filmuotas serialas, kitų šalių žiniasklaida rašo apie Lietuvos sostinėje kuriamus kino projektus. Dedamos pastangos, kad Vilnius patektų į filmo gerbėjų akiratį.
„Aktyviai reklamuojame Vilnių užsienio žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose, nes pasaulyje aptariamas filmo turinys, o mums svarbu, kad ir Vilnius patektų į radarus. Per keletą dienų specialų „Černobylio“ serialui skirtą Vilniaus turizmo svetainės polapį aplankė jau tūkstančiai vartotojų, daugiausia – iš Jungtinės Karalystės, Lenkijos, JAV ir kitų šalių. Mūsų pateikta informacija jau pasiekė daugiau nei 300 tūkst. socialinių tinklų vartotojų įvairiose šalyse“, – sakė I. Romanovskienė.
Rengia pristatymą kelionių agentūroms
Pasak jos, siekiama paskatinti ir turizmo verslą, išnaudoti kilusį susidomėjimą. Šią savaitę „Go Vilnius“ kartu su Vilniaus kino biuru rengia projekto pristatymą kelionių agentūrų atstovams, kad jie galėtų „Černobylio“ pagrindu kurti ekskursijas, pažintinius turus ir kitais būdais išradingai įtraukti garsųjį serialą.
„Vilnius, matomas šiame seriale, nėra klasikinis turistinis Vilnius, kurį yra įpratę matyti užsieniečiai. Tai yra vienas iš daugelio sostinės veidų šalia kitų istorinių epochų sluoksnių, išlikusių mieste. Įvairialypiškumas ir daugiakultūriškumas yra Vilniaus stiprybė. Tai – viena iš priežasčių, kodėl miestas domina vis daugiau pasaulinio garso kino kūrėjų“, – sakė Vilniaus kino biuro vadovė Jūratė Pazikaitė.
Kaunas tapo sovietmečio Maskva
Sovietmečio realybė fiksuota nuo Pravieniškių iki Visagino: seriale galima išvysti apie 40 skirtingų vietų, nufilmuotų per beveik 1 tūkst. valandų.
Tarpukario architektūra žavintis miestas idealiai atitiko ir seriale matomą sovietmečio Maskvos viziją.
Tačiau viena įspūdingiausių akimirkų – magiška scena pirmojoje serijoje, kai Pripetės gyventojai stovi ant tilto nė nenutuokdami, kas iš tikrųjų įvyko atominėje elektrinėje. Tarsi žiedadulkės besileidžiantys radioaktyvūs pelenai ekrane kuria kraupios nežinomybės ir ramybės įspūdį. „Šią sceną filmavome Petrašiūnuose, M. Gimbutienės gatvėje. Ten yra jau nebenaudojamas vandentiekio tiltas, apie kurį serialo režisierius Johanas Renckas pasakė: „Geriau net nebūčiau susapnavęs.“ Jis ieškojo vietos, kuri atsirastų tarsi iš niekur. Šis tiltas būtent toks – lyg be prasmės: neturi pradžios, pabaigos, pastatytas virš geležinkelio bėgių ir skirtas vandentiekio vamzdžiams iš Petrašiūnų kapinių, o dabar dūla nenaudojamas“, – pasakojo J. Špokas.
Ir tokių mistiškų vietų Kaune – ne viena. „Pagrindinio veikėjo Valerijaus Legasovo butas, kurį radome visai netyčia, nufilmuotas įspūdingame art deco name Vytauto pr. 58. Šiurpioji Maskvos 6-oji ligoninė, į kurią atvežti Pripetės ugniagesiai, kurta buvusiuose KTU 8-uose rūmuose, Kęstučio g. 27. Jie dabar privatizuoti. Savanorių pr. 66 esančioje Radijo gamykloje buvo filmuojamas KGB kalėjimas ir atominių tyrimų instituto darbo kabinetas“, – filmavimo aikšteles vardijo serialui talkinusio „Kauno filmų biuro“ vadovas Aurelijus Silkinis.
„Černobylis“ filmuotas ir buvusiame sraigtasparnių remonto angare Kaune, Europos pr. 27.
Kėdainiuose, Chemikų gatvėje, kurta 4-osios serijos scena, kurioje ugniagesiai namus purškia cheminėmis medžiagomis.
„Seriale matomas visas atominės elektrinės pasaulis, išskyrus susprogusią dalį, buvo nufilmuotas Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) – eksterjeras, apylinkės. Ugniagesiai, važiuojantys gaisro link, narai, einantys prie vamzdžių, kalnakasių atvažiavimas kasti šachtos. IAE atmosfera tiesiog unikali, suvaidinti jos kažkur kitur neįmanoma. Kartu tai ypatingos svarbos strateginis Lietuvos objektas, filmuoti čia buvo nepaprastai sudėtinga“, – atskleidė J. Špokas.
alfalt-logo-skaidrus.png