Lietuva į Turkiją siųs gelbėtojų komandą, veš palapinių, šildytuvų, skyrė pinigų

Lietuva
Youtube.com stopkadras
Jūratė Skėrytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuva padės nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiai Turkijai – siųs gelbėtojų komandą, veš reikalingų priemonių siuntą ir perves iš viso 200 tūkst. eurų.

„Matome tragediją Turkijoje ir turime jai padėti šią nelaimės valandą“, – trečiadienį per Vyriausybės posėdį sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui į Turkiją siųsti Lietuvos pareigūnų komandą atlikti gelbėjimo, paieškos ir kitus neatidėliotinus darbus.

Anot A. Bilotaitės, ketinama siųsti apie 40 specialistų komandą: daugiau kaip 30 pareigūnų iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, tris Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologus su šunimis ir ne mažiau kaip penkis Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojus.

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė pabrėžė, kad Lietuva pirmą kartą į užsienio valstybę siunčia paieškos ir gelbėjimo komandą padėti šalinti nelaimės padarinių.

Ministrų kabineto sprendimu Turkijai taip pat bus perduota 328 tūkst. eurų vertės materialinė parama. Iš valstybės rezervo skirta palapinių, elektrinių šildytuvų, patalynės, pledų, medicinos įrangos, vaistų.

Be to, 100 tūkst. eurų bus pervesta Turkijos vyriausybei. 

Užsienio reikalų viceministras Jonas Survila savo ruožtu informavo, kad Užsienio reikalų ministerija dar papildomai perves 100 tūkst. eurų.

„Tikimės, kad šita pagalba bus naudinga ir prasminga šitoje situacijoje“, – teigė A. Bilotaitė.

Pirmadienį per dvi žemės drebėjimo bangas Turkijoje ir Sirijoje, naujausiais duomenimis, žuvo 11,2 tūkst. žmonių, o gelbėtojai nuolaužose toliau ieškojo išgyvenusiųjų.