Lietuva Europos Komisijai teikia prašymą išmokėti 387 mln. eurų paskolą

banknotes-209104_1280
Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuva pateikė Europos Komisijai (EK) prašymą išmokėti 378 mln. eurų paskolą pagal papildytą „Naujos kartos Lietuva“ planą. Paskola turėtų būti suteikta iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano (RRF) lėšų.

Sulaukus pozityvaus EK vertinimo, pinigai turėtų būti gauti kitų metų balandį, pirmadienį pranešė Finansų ministerija.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, jog įgyvendinus reformas socialinės apsaugos, sveikatos sistemos, krašto gynybos ir žaliųjų finansų srityse Lietuva gaus lėšų tolesnėms investicijoms

„Jos didins šalies ekonomikos augimo potencialą, atsparumą ateities sukrėtimams, plės atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą, energijos efektyvumo didinimą ir kibernetinį saugumą“, – pranešime sakė G. Skaistė.  

Pateikus mokėjimo prašymą EK įprastai per du mėnesius jį įvertina ir pritarus ES Tarybai skiriamos lėšos.

1,75 mlrd. eurų naujomis investicijomis papildytą „Naujos kartos Lietuva“ planą lapkričio pradžioje patvirtino Ekonomikos ir finansų reikalų taryba Briuselyje. Dabar prašoma išmokėti paskolos dalį už pirmuosius penkis rodiklius.  

Iš 1,75 mlrd . eurų 1 mlrd. eurų bus skiriama paskoloms bei kitoms finansinėms priemonėms verslui, o daugiau nei 550 mln. eurų – elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių gamybai. Dar 198,4 mln. eurų yra subsidija, suteikiama iš „RepowerEU“ iniciatyvos.

Vyriausybė spalio 30-ąją po aštrių diskusijų pritarė su EK suderintam atnaujintam planui, nepaisant su Briuseliu išsiskyrusių nuomonių dėl mokesčių reformos terminų atidėjimo – Komisija neatsižvelgė į Vyriausybės prašymą iki 2025 metų pradžios atidėti šiuos terminus.

 

Paskolos internetu