Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
V. Kazilionytės nuotr.
Komunikacijos agentūra "Mama ir vaikas"Šaltinis: Etaplius.lt
Liepos 6-osios šventė Grigiškėse jau turi gilias tradicijas, todėl būtent tą dieną organizatoriai nusprendė surengti ir Grigiškių miesto 100-ųjų įkūrimo metinių kulminacinę šventę. Tautinę giesmę giedojo tūkstančių žmonių minia – didingai iškėlusi simbolinių 100 tautinių vėliavų jūrą.
Ne tik mėgavosi pramogomis, bet ir dalijosi gerumu
Nors pirmoje dienos pusėje oras nelepino, o programą „papildė" vasariškai gausus lietus ir perkūnijos, tai grigiškiečiams nuotaikos visai nesugadino. Šimtai gyventojų rinkosi į šiai progai skirtas iškilmingoas šventąsias mišias, kurių metu atlikėjos iš Ukrainos surengė klasikinės muzikos koncertą, tūkstančiai gyventojų plojo ir skandavo „bravo" vaikų darželių auklėtiniams, gimnazijų ir Grigiškių kultūros centro meno mėgėjų kolektyvams.
Išskirtinai aktyviai grigiškiečiai dalijosi ir savo gerumu: dalyvavo Nacionalinio kraujo centro organizuojamoje kraujo donorystės akcijoje, drauge su Lietuvos šaulių sąjungos nariais pynė Ukrainai kamufliažinį tinklą, pažindinosi su sąjungos veikla.
Ypatingo dėmesio sulaukė ir fotografės Ievos Ciesiūnaitės įkurta šimtmetį švenčiančių grigiškiečių portretų fotostudija, kurios metu pavyko įamžinti per 400 skirtingų portretų, o jų paroda bus eksponuojama rudenį.
Scenos ekrane viso koncerto metu grigiškiečiai išvydo nuo pavasario Grigiškių kultūros centro rengiamą istorinių fotonuotraukų projektą, prie kurio prisidėjo šimtai bendruomenės gyventojų, atverdami savo šeimų įamžintus istorinius albumus. Juose – skirtingų laikotarpių Grigiškės, jų apylinkės, gyventojai ir vykusios šventės. Daugybei gyventojų tai buvo didžiulių sentimentų ir užplūdusių prisiminimų akimirka.
Dailiųjų amatų mugė ir sportinis autotransportas
Pirmą kartą miesto renginių istorijoje gyventojams buvo siūloma ne tik įsigyti autentiškų, unikalių vienetinių dirbinių, maisto produktų, bet surengtos šių amatų dirbtuvės ir edukacijos. Būriai žmonių rankose nešėsi įsigiję grigiškietės Majos totorišką šimtalapį, vasariško medaus, Grigiškių neįgaliųjų draugijos pagamintų sagių, keramikos dirbinių.
Grigiškių jaunimas ir vaikai didžiausią šventės laiko dalį praleido sportinių transporto priemonių ekspozicijoje, kurią suorganizavo Grigiškių motokrosininkų entuziastas Romualdas Jakubovskis. Jo dėka susirinkusieji turėjo unikalią galimybę vienu metu ne tik „pasimatuoti“ skirtingus motociklus, bagius, keturračius, džipus, vandens motociklus, bet ir rankoje palaikyti varžybų čempionų taurę, nusifotografuoti su sportiniu šalmu.
Ši patirtis Grigiškių vaikams ir jaunimui paliko neišdildomų įspūdžių, kuriuos jie įamžino šimtmečio nuotraukose savo telefonų galerijose.
Rekordinė neofreska ir interaktyvus maršrutas po Grigiškes
Vilniaus 700 metų jubiliejaus ir Grigiškių 100-mečio proga buvo atidarytas pažintinis-istorinis maršrutas po Grigiškes. Neišdildomą įspūdį paliko jo kulminacija – menininko Lino Kaziulionio nutapyta istorinė miesto freska, vaizduojanti dinamiškas ir besikeičiančias Grigiškes, atspindinti miesto grožį ir atsiradimo istoriją. Pasak paties Lino, tai didžiausia iki šiol jo tapyta freska, siekianti 24 metrus aukščio! Sužinoti apie maršrutą ir užsiregistruoti jo išbandymui galite www.gogrigiskes.lt.
Pirmoji ekskursija įvyko atidarymo metu, į kitas dalyviai kviečiami liepos 7, 8, 9 dienomis.
„Kita stotelė – Grigiškės. (Ne)paskutinė maršruto stotelė“ – interaktyvus maršrutas vilniečius kviečia aplankyti vieną iš mažiausiai pažįstamų Vilniaus miesto vietovių – Grigiškes. Dažnai pamirštama, kad Grigiškės yra Vilniaus dalis su atskira ir savita miesto mieste istorija.
Be to, tai paskutinė 29-o ir 59-o Vilniaus autobusų stotelė, kurioje išlipęs pradėsi eiti istoriniu miesto maršrutu, o jį įveikęs atrasi dar negirdėtus ir neregėtus Grigiškių miesto vaizdus, gilią senovę menančius pastatus.
Miesto šventę užbaigė Donato Montvydo gyvo garso koncertas, kurio pabaigoje atlikėjas, sulaukęs audringų ovacijų, dainas kartojo net po kelis kartus. Grigiškių socialinių grupių paskyrose gyventojai dalijosi šimtais įamžintų šventinių akimirkų, įspūdžių: „To dar nebuvo", „Nuostabus koncertas" ir t.t.