Sportas2018 m. Gegužės 29 d. 08:36

LFF taurės šešioliktfinalyje – užtikrinta „Dainavos“ pergalė ir jaunųjų alytiškių debiutas

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

39434

Gegužės 28 dieną, pirmadienį, Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkai svečiavosi Žagarėje, kur sužaidė LFF taurės šešioliktfinalio rungtynes prieš Joniškio „Saned“ ekipą. Trečiojoje pagal pajėgumą Lietuvos futbolo lygoje žaidžiantys joniškiečiai rimtesnio iššūkio mesti nepajėgė ir dainaviečiai iškovojo užtikrintą pergalę 9:0.

Pirmasis dainaviečių dominavimą Žagarės miesto stadione pradėjo alytiškis Renatas Banevičius, kuris jau 3 mačo minutę nuginklavo Joniškio „Saned“ klubo vartininką ir atidarė „Dainavos“ įvarčių sąskaitą.

Dar po kelių minučių „Dainavos“ persvarą padvigubino legionierius iš Ukrainos – Dmytro Zaitsev. Rezultatyviausias alytiškių futbolininkas dar kartą pasižymėjo ir 20 minutę, kuomet nieko netrukdomas nukreipė kamuolį į tuščius jonaviečių vartus ir padidino pranašumą iki 3:0.

Ilgai netrukus žodį tarė ir DFK „Dainavos“ brazilas Victor Hugo, įmušęs jau ketvirtąjį dainaviečių įvartį.

Po pertraukos aikštėje pasirodė jaunieji FA „Dainavos“ auklėtiniai: vartininkas Saulius Geležūnas, Lukas Genevičius ir Herkus Biekša, kuris jau po trijų minučių spėjo pasižymėti debiutiniu įvarčiu ginant raudonai mėlynų spalvas.

Vos po kelių minučių trečiuoju įvarčiu pasižymėjo jau minėtasis ukrainietis D.Zaitsev, padidinęs Dzūkijos futbolo klubo pranašumą rezultatu 6:0.

Antroje dvikovos pusėje DFK „Dainavos“ gretose pasirodė ir jaunieji Alytaus futbolo mokyklos auklėtiniai Lukas Marcinkevičiusbei Eimantas Sinkevičius.

Kiek vėliau individualų pasirodymą surengė ir vos per 20 minučių „hetriku“ Žagarės miesto stadione susirinkusius žiūrovus nustebino Alytaus „Dainavos“ legionierius Sebastian Vasquez, šeimininkų vartininką nuginklavęs 57, 74 ir 77 minutes.

Finalinis teisėjos švilpukas užfiksavo daugiau nei užtikrintą Alytaus DFK „Dainavos“ pergalę rezultatu 9:0 prieš Joniškio „Saned“ futbolininkus.

LFF taurės trečiajame etape dalyvaus aštuonios A lygos ekipos, penkios – I lygos, dvi – II lygos ir vienintelis III lygos atstovas iš Elektrėnų. Aštuntfinaliams numatyti du savaitgaliai – birželio 23-24 bei birželio 30-liepos 1 dienos. Etapo burtai bus traukiami šiandien, 13 valandą.

Visi LFF taurės aštuntfinalio etapo dalyviai: Marijampolės „Sūduva“, Elektrėnų „Versmė“, „Pakruojis“, Vilniaus „Žalgiris“, Klaipėdos „Atlantas“, Vilniaus „Viltis“, Kauno „Stumbras“, Kėdainių „Nevėžis“, Plungės „Babrungas“, Gargždų „Banga“, „Kupiškis“, „Kauno Žalgiris“, „Trakai“, „Palanga“, Alytaus DFK „Dainava“, „Jonava“.

Artimiausias rungtynes Alytaus „Dainava“ žais šį sekmadienį, kuomet Pirmos lygos 10-ajame ture namuose priims Utenos „Utenio“ futbolininkus. Rungtynių Alytaus miesto stadione pradžia – 17 valandą. Įėjimas – nemokamas.

Joniškio FK „Saned“ – Alytaus DFK „Dainava“ 0:9 (0:4)
Žagarės miesto stadionas, 75 žiūrovai
Teisėjai – J.Mačikunytė, D.Klimas, D.Raudys
Įvarčiai: 3′ R.Banevičius, 8′, 20′ ir 50′ D.Zaitsev, 26′ V.Hugo, 48′ H.Biekša, 57′, 74′ ir 77′ S. Vasquez (Dainava)

DFK „Dainava” sudėtis: M.Matijoška (46′ S.Geležūnas), O.Lukošiūnas, I.Graževičius, A.Žigas (46′ H.Biekša), A.Rocys (46′ L.Genevičius), S.Vasquez, Y.Koike (58′ L. Marcinkevičius), R.Banevičius, V. Hugo, D.Zaitsev, K.Morozov (61′ E.Sinkevičius).