LFF pristatė naujų įstatų projektą: dėl nepriekaištingos reputacijos sąvokos UEFA kreipsis į nepriklausomą teisinę kontorą

LFF pristatė naujų įstatų projektą: dėl nepriekaištingos reputacijos sąvokos UEFA kreipsis į nepriklausomą teisinę kontorą
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius pristatė naujų LFF įstatų projektą. Jame numatoma ir nepriekaištinga LFF Vykdomojo komiteto (VK) narių reputacija, tačiau dėl pačios sąvokos ir jos pritaikymo įstatuose UEFA atstovai dar prašys išaiškinimo, kreipdamiesi į nepriklausomą teisinę kontorą.

„Jeigu kalbėti apie LFF konferencijos sudėtį, tai galutinis narių skaičius yra 32 nariai. Yra 10 apskričių, regioninis principas. Taip pat yra profesionalus principas, tai yra profesionalūs futbolo klubai, aštuoni A lygos klubai ir šeši Pirmos lygos klubai. Po kiekvieno sezono pagal sportinį principą užėmę nuo pirmos iki aštuntos vietos užėmę A lygos klubai ir po sezono nuo pirmos iki šeštos užėmę pirmos lygos klubai atstovauja konferencijoje, kaip tiesioginiai nariai“, – ketvirtadienį žurnalistams pristatydamas LFF įstatuose planuojamus pokyčius teigė T. Danilevičius.
 
Jis tvirtino, kad LFF konferencijos sudėtyje taip pat numatomos aštuonios šakinės asociacijos –Lietuvos moterų futbolo asocijacija, Lietuvos salės ir papludimio futbolo asociacija, Lietuvos studentų futbolo lyga, Masinio futbolo asociacija, Lietuvos vaikų ir jaunimo ugdymo futbolo asociacija, Lietuvos futbolo žaidėjų asociacija, Lietuvos futbolo techninio vystymosi asociacija ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacija.
 
„Aštuonios asociacijos ir dešimt apskričių ir keturiolika klubų. Tokia yra konferencijos sudėtis. Tai yra tiesioginiai nariai, kurie atstovaus visą profesionalų, neprofesionalų ir šakinį futbolą“, – sakė LFF vadovas.
 
Jis taip pat pristatė, kaip atrodys LFF VK sudėtis. VK, pasak T. Danilevičiaus, turėtų sudaryti 16 narių, bus įtrauktos aštuonios apskritys, Lietuvos moterų asociacija, Lietuvos salės ir papludimio futbolo asociacija bei Lietuvos vaikų ir jaunimo ugdymo futbolo asociacija.
 
„Tai yra 3 asociacijos, 8 apskritys, taip pat patenka A lyga, Pirma lyga ir A lygos klubas turi vietas VK. Be jų, taip pat yra prezidentas ir nepriklausoma moteris kurie turi taip pat vietas. Tai yra 16 vietų vykdomajame komitete“, – aiškino jis.
 
T. Danilevičius paminėjo, kad į įstatus bus įtrauktas reikalavimus LFF VK nariams turėti nepriekaištingą reputaciją, tačiau dėl šios sąvokos ir teisinių aspektų UEFA dar kreipėsi į nepriklausomą teisinę kontorą.
 
„Turėjome nemažą diskusiją dėl nepriekaištingos reputacijos klausimo. Šį klausimą FIFA ir UEFA siūlo įtraukti (į įstatus – ELTA), kaip ir anksčiau, kad standartai, kuriais vadovaujasi UEFA ir FIFA, t.y. įsipareigojimai tiek prieš valstybę, tiek prieš futbolo bendruomenę, jog jie bus aukščiausi. Nepriekaištingos reputacijos sąvoka reiškia, kad žmogus negali būti pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veiklos ir turėtų nepriekaištingą reputaciją", – aiškino LFF vadovas.
 
„Išdiskutavę šią sąvoką priėjome prieš išvados, kad UEFA kreipsis į nepriklausomą teisinę bendrovę, nepriklausomus teisininkus ir paprašys išvados dėl šios sąvokos, ar ji atitinka visus Lietuvos Respublikos įstatymus", – pridėjo jis.
 
UEFA atstovas: padarysime iską, kad užtikrintume teisingą nuomonę dėl nepriekaištingos reputacijos sąvokos
 
Konferencijoje dalyavęs UEFA Nacionalinių asociacijų valdymo biuro vadovas Luca Nicola taip pat aiškino, kad UEFA nupsrendė kreiptis į tinkama advokatų kontorą, kuri galėtų pateikti objektyviausią nuomonę dėl nepriekaštingos reputacijos sąvokos ir Lietuvos įstatymų suderinamumo. Taip pat jis prižadėjo, kad teisiniai klausimai bus sutvarkyti iki gruodžio 21 d. vyksiančios LFF konferencijos.
 
„Mūsų užduotis bus surasti tinkamą advokatų kontorą, kuri galėtų pateikti tokią nepriklausomą ir objekyviausią nuomonę. Šis klausimas bus pateiktas vertinti advokatams. Galite būti tikri, mes padarysime viską, ką galime, kad užtikrintume teisingą ir neutralią nuomonę", – sakė L. Nicola.
 
ELTA primena, kad praeitą savaitę FIFA ir UEFA pateikė savo siūlymus LFF keičiant savo įstatus. Eltos gautame dokumente tarptautinės futbolo organizacijos siūlo LFF struktūros pakeitimus, tarp kurių numatoma ir nepriekaištinga LFF VK narių reputacija.
 
Liepos pabaigoje politikai iškėlė tiesioginio LFF valdymo klausimą, jungtinio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.
Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į VK.
 
Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.
 
Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.
 
Tačiau, rugsėjo viduryje pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.
 
Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.
 
Rugsėjo pabaigoje Seimas po pateikimo pritarė laikinojo įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projekto įgyvendinimui. Juo, pasak įstatymo iniciatorių, siekiama skaidraus ir demokratiško Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.
 
Tačiau spalio pradžioje Seimo BFK vykusiame įstatymo projekto „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ svarstyme, kuriame taip pat dalyvavo ir UEFA atstovai, nuspręsta atidėti klausimo svarstymą ir LFF duoti laiko priimti sprendimus, kurių reikalauja parlamentarai.
 
T. Danilevičius paminėjo, kad į įstatus bus įtrauktas reikalavimus LFF VK nariams turėti nepriekaištingą reputaciją, tačiau dėl šios sąvokos ir teisinių aspektų UEFA dar kreipėsi į nepriklausomą teisinę kontorą.