LFF generalinis sekretorius: susitikimuose su politikais tikimės išgirsti pozicijas, ką jie norėtų matyti kitaip federacijos valdyme

LFF generalinis sekretorius: susitikimuose su politikais tikimės išgirsti pozicijas, ką jie norėtų matyti kitaip federacijos valdyme
Lietuva
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kitą savaitę Lietuvoje, siekiant išspręsti susidariusią situaciją dėl Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, lankysis ekspertai iš tarptautinių futbolo organizacijų FIFA ir UEFA. Eltos žiniomis, į Lietuvą atvyksta FIFA Strateginių projektų ir asociacijų narių valdymo direktorius Nodar Akhalkasti, FIFA Asociacijų narių valdymo vadovė Sofia Malizia, UEFA Nacionalinių asociacijų valdymo biuro vadovas Luca Nicola ir UEFA Įstatų ir reguliavimo ekspertas Yann Hafner.

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius tvirtina, kad antradienį ir trečiadienį, numatomų FIFA ir UEFA ekspertų vizito Lietuvoje metu, tikimasi padėti pamatus situacijos dėl LFF valdymo išsprendimui. Pasak jo, taip pat LFF nori išgirsti politikų pozicijas federacijos valdymo klausimu, o vėliau, atsižvelgus į pastabas ir derinant kartu su FIFA ir UEFA, paruošti galutinį LFF įstatų projektą.
 
„Kitą savaitę antradienį ir trečiadienį turime FIFA ir UEFA ekspertų vizitą pas mus, Lietuvos futbolo federaciją, turėsime darbinius susitikimus su jais ir su šia situacija dirbsime. Norėsis išgirsti seimūnų reakcijas, gavome pakvietimą į Biudžeto ir finansų komiteto posėdį, kuris vyks trečiadienį. Bet kokiu atveju susitiksime ir šnekėsimės“, – Eltai teigė E. Stankevičius.
 
„Išgirsime politikų pozicijas, ką jie norėtų matyti kitaip federacijos valdyme, kokias korekcijas jie norėtų numatyti, ar yra tik tie pagrindiniai punktai, kokie yra viešai pristatomi žmonėms, ar galbūt bus dar kažkas, ką pasakys FIFA ir UEFA atstovams“, – pridūrė jis.
 
E. Stankevičius aiškina, kad iki Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) kvietimo į posėdį, trečiadienį buvo suplanuoti kiti vizitai ir susitikimai su UEFA ir FIFA atstovais, ir šis kvietimas vers planus koreguoti. Tai, LFF atstovas vadina eiliniais politiniais žaidimais iš Seimo narių pusės.
 
„Iki to BFK pakvietimo buvome susiderinę su jų (UEFA ir FIFA – ELTA) atstovais, kad turime tą dieną numatomus vizitus ir susitikimus. Ne tik su Seimo nariais, bet esame išsiuntę kvietimą, kad norime susitikti atskirai su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais, taip pat su Nacionaline sporto agentūra. Tą dieną yra suplanuoti susitikimai, gavome tą (BFK – ELTA) pakvietimą, teks persiplanuoti visą veiklą ir susitikimų darbotvarkę, tai LFF organizuoja šiuos susitikimus“, – sakė LFF generalinis sekretorius.
 
„Jie žinodami, kad tą dieną FIFA ir UEFA bus Lietuvoje, „ant viršaus“ pakvietė mus susitikti. Sakykime taip, eiliniai politiniai žaidimai“, – papildė jis.
 
Kitas žingsnis po FIFA ir UEFA ekspertų vizito – spalio 16 d. šaukiamas forumas Kaune
 
LFF atstovas pažymėjo, kad po kitą savaitę vyksiančio FIFA ir UEFA ekspertų vizito, bus organizuojamas forumas Kaune, kuriame Lietuvos futbolo atstovai pristatys savo matymą dėl planuojamo įstatytų keitimo projekto.
 
„Sekantis žingsnis po FIFA ir UEFA ekspertų vizito yra spalio 16 d. šaukiamas forumas Kaune, kad būtų galima išgirsti futbolo stateholder'ių matymą, kaip jie mato, ko reikia ir t.t. Tada prasidės darbas su popieriniu dokumentu, t.y. įstatų projektų derinimas, kartu su FIFA ir UEFA ir galutinio varianto paruošimas“, – sakė E. Stankevičius.
 
Jis pažymėjo, kad jeigu viskas vyks pagal planus, teisinius LFF konferencijos sušaukimo terminus ir t.t., tai LFF yra nusimačiusi gruodžio viduryje šaukti neeilinę konferenciją, kurios metu būtų keičiami šiuo metu galiojantys įstatai.
 
„Toks realus ir adekvatus planas iš mūsų pusės, bet žiūrėsime ką FIFA ir UEFA pasakys, nes įstatai negimsta per naktį, čia gal Seimo nariai gali sugalvoti įstatymą per naktį. Turime išgirsti visas suinteresuotas puses, mūsų noras keistis yra ir mes dirbame ta linkme, o ar būsime išgirsti, nežinau“, – aiškino LFF generalinis sekretorius.
 
Balsavimas Seime dėl LFF tiesioginio valdymo įstatymo projekto nenustebino
 
E. Stankevičius tvirtina, kad tai, jog Seimo plenariniame posėdyje po pateikimo buvo pritarta laikinojo įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projekto įgyvendinimui, federacijos nenustebino. Tačiau jis pabrėžia, kad iš federacija stengiasi kontaktuoti ir komunikuoti su politikais.
 
„Tokios politikų reakcijos manau, kad ir tikėjomės, ir laukėme, nes tai yra politikai. Teko stebėti Teisės ir teisėtvarkos komitetą, prieš tai pasidalinome teisininkų išvada, kuri sako, kad tai prieštarauja Konstitucijai, bet TTK priėmė kitą sprendimą ir po to posėdžio tapo aišku, jog rytiniame Seimo posėdyje bus klausimas teikiamas. Ilgai nelaukus buvo įdėta į darbotvarkę ir supratome, jog pateikimą, registravimą jie darys“, – teigė LFF atstovas.
 
„Dabar prasidėjo dialogas su jais, o mes, ką ir nuo pat pradžių deklaruoju, kad turime savo darbus susiplanavę, pastoviai su jais komunikuojame ir einame į kontaktą“, – pridūrė jis.
 
ELTA primena, kad trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje vyks įstatymo projekto „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ svarstymas. Posėdyje turėtų dalyvauti FIFA, UEFA ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) atstovai.
 
Tiesioginio LFF valdymo klausimą politikai iškėlė liepos pabaigoje vykusiame jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.
 
Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į Vykdomąjį komitetą (VK).
 
Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.
 
Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.
 
Tačiau, praėjusį antradienį pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.
 
Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.
 
Antradienį Seimas po pateikimo pritarė, laikinojo įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projekto įgyvendinimui. Juo, pasak įstatymo iniciatorių, siekiama, kad skaidraus ir demokratiško Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.
 
Už įstatymo projektą balsavo 88, prieš 13, susilakė 21 Seimo narys.