LFF generalinis sekretorius: priimti įstatai bus oficialiai įregistruoti šią savaitę, Neeilinė konferencija – kovo 10 d.

Kaunas
BNS/Fotobankas nuotr.
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius tvirtina, kad praėjusių metų pabaigoje priimti LFF įstatai turėtų būti įregistruoti šią savaitę. Jis taip pat pranešė, kad keičiasi artimiausios LFF Neeilinės konferencijos data, ir renginys vyks kovo 10 d. Kaune.

„Keičiasi Lietuvos futbolo federacijos neeilinės konferencijos data. Šiandien Vykdomajame komitete buvo nuspręsta, kad ji vyks Kaune, kovo 10 d. Esame paskutinėje, finalinėje stadijoje siekiant įregistruoti praėjusių metų gruodžio 21 d. priimtus LFF įstatus, tai šiandienai iš notarinės pusės esame pasiruošę, visi dokumentai yra priduoti. Šiandien kreipėmės į juridinių asmenų registrą, kad įstatai pagaliau būtų įregistruoti“, – pirmadienį žurnalistams teigė E. Stankevičius.
 
„Pagal įstatyminę bazę, per 1–3 darbo dienas įstatai turėtų būti įregistruoti, tikimės, kad nebus kažkokių papildomų kliuvinių ar klausimų iš juridinių asmenų registro. Šios savaitės viduryje arba pabaigoje, tikiuosi, turėsime pilna apimtimi įvertintus ir oficialiai įregistruotus LFF įstatus, už kuriuos futbolo bendruomenė pasisakė praėjusių metų gruodžio mėnesį“, – pridūrė jis.
 
E. Stankevičius aiškino, kad oficialiai įtvirtinus įstatus LFF konferencijoje bus 32 nariai, kuriuos tikimasi pamatyti kovo 10 d. Neeilinės konferencijos metu, pasak jo, vyks nauji federacijos prezidento, nepriklausomos moters, šakinių asociacijų ir kt. rinkimai.
 
„Po visų įstatų įtvirtinimo turėsime 32 narius, kuriuos tikimės pamatyti kovo 10 d. konferencijoje, kurioje bus aptariami svarbiausi būsimo sezono, būsimos kadencijos lūkesčiai. Kaip norėjo visa futbolo bendruomenė, Seimo nariai, kas buvo deklaruota mūsų susitikimų su UEFA ir FIFA metu, kad turėsime surengtus naujus futbolo federacijos rinkimus, pradedant prezidento rinkimais, nepriklausomos moters rinkimais, apskričių lygmens rinkimais į Vykdomąjį komitetą, šakinių asociacijų rinkimai į Vykdomąjį komitetą ir t.t. Visi šie valdymo organai bus išrinkti Kaune, kovo 10 d. ir nuo to laiko turėsime naują Vykdomąjį komitetą, kuris pradės savo darbą ir įgaliojimus“, – sakė LFF generalinis sekretorius.
 
Jis taip pat pažymėjo, kad Konferencijos data keitėsi norint išvengti „eskalavimų dėl tam tikrų sprendimų“.
 
„Data keičiasi, kad nebūtų eskalavimų dėl tam tikrų sprendimų ir t.t. Norime pilnai sulaukti, kada įstatai bus legitymūs, oficialiai įregistruojami ir, kad klubai esantys federacijos sąraše turėtų atitinkamą laikotarpį iškelti kandidatūras į būsimus rinkimus“, – tikino E. Stankevičius.
 
ELTA primena, kad praeitų metų gruodžio mėnesį Neeilinėje LFF konferencijoje buvo patvirtintas naujas įstatų projektas.
 
Už naują įstatų projektą balsavo 83 iš 85 Konferencijos dalyvių. Balsavimui reikėjo 57 balsų už ir įstatų redakcija buvo patvirtina.
 
Naujuose LFF įstatuose, kuriuos pristatė UEFA Nacionalinių asociacijų valdymo biuro vadovas Luca Nicola, įtvirtinta būtinybė būsimiems LFF Vykdomojo komiteto (VK) nariams, LFF prezidentui, viceprezidentui ir generaliniam sekretoriui atitikti įtvirtiną nepriekaištingos reputacijos sąvoką ir jai priskirtus reikalavimus. Jis taip pat paaiškino, kad Lietuvos notarų rūmai patikino UEFA, jog tokios sąvokos įtvirtinimas įstatuose neprieštarauja Lietuvos įstatymams.
 
LFF Konferenciją sudarys 32 nariai turintys po 2 balsus, t.y. 10-ies apskričių atstovai, aštuonių A lygos klubų atstovai, šešių Pirmos lygos klubų atstovai bei aštuonių šakinių asociacijų – Lietuvos moterų futbolo asociacijos, Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos, Lietuvos studentų futbolo lygos, Masinio futbolo asociacijos, Lietuvos vaikų ir jaunimo ugdymo futbolo asociacijos, Lietuvos futbolo žaidėjų asociacijos, Lietuvos futbolo techninio vystymosi asociacijos ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos atstovai.
 
Tuo tarpu LFF Vykdomąjį komitetą, kuris bus tiesiogiai renkamas Konferencijoje, sudarys 16 narių – 8 apskričių atstovai, trijų šakinių asociacijų – Lietuvos moterų asociacijos, Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos bei Lietuvos vaikų ir jaunimo ugdymo futbolo asociacijos atstovai, taip pat A lygos atstovas, Pirmos lygos atstovas, vieno A lygos klubo atstovas, LFF prezidentas ir nepriklausoma moteris.
 
Seimo narys Mykolas Majauskas Eltai tvirtino, kad patvirtinti nauji įstatai yra žingsnis teisinga linkme, tačiau, tik nauji visuotiniai LFF rinkimai be kriminalinio pasaulio atstovų galėtų kažką pakeisti negrįžtamai.