Lenktynėse Prancūzijoje - dviratininko I. Konovalovo pergalė

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt

2784

31-erių metų Lietuvos dviratininkas Ignatas Konovalovas, atstovaujantis Prancūzijos komandai FDJ, šeštadienį laimėjo Prancūzijoje vykstančių 63-iųjų daugiadienių lenktynių „4 Jours de Dunkerque“ penktąjį etapą.

Tai pirmoji I. Konovalovo pergalė nuo praėjusių metų birželio, kai jis laimėjo Lietuvos čempionato atskiro starto lenktynes.

Lietuvos dviratininkas 184,8 km nuvažiavo per 4 val. 52 min. 26 sek. ir artimiausius tris varžovus aplenkė 3 sek. I. Konovalovui, kuris ketvirtajame etape penktadienį buvo septintas, už pergalę atiteko 20 pasaulio reitingo taškų. FDJ komandos dviratininkai šį sezoną iškovojo jau 11 pergalių.

Iki finišo likus 4 km, lyderių grupę sudarė 13 dviratininkų. Tarp jų buvo ir I. Konovalovas. Bet vėliau grupė ėmė byrėti. Iki finišo likus mažiau nei 2 km, priekyje liko I. Konovalovas ir dar trys dviratininkai. Lietuvis, iki etapo pabaigos likus apie 1,5 km, atakavo ir išsaugojo nedidelį pranašumą iki finišo.

Antrąją vietą užėmė belgas Sanderis Armė (Sander Armee, „Lotto Soudal“), trečiąją - lietuvio Gedimino Bagdono komandos draugas belgas Oliveris Nesenas (Oliver Naesen, „Ag2r La Mondiale“), o ketvirtąją - prancūzas Klemanas Venturini (Clement Venturini, „Cofidis, Solutions Credits“).

G. Bagdonas (+11.43) finišavo 61-as, o dienos pabėgime dalyvavęs Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“, +11.43) - 63-ias.

2015 metų šių lenktynių nugalėtojas I. Konovalovas bendroje įskaitoje iš 22-osios vietos pakilo į ketvirtąją. Lyderiu tapo K. Venturinis. Lietuvis nuo jo atsilieka 21 sek.

E. Šiškevičius (+18.25) užima 58-ąją vietą, o G. Bagdonas (+43.51) - 113-ąją.

Iš viso klasifikuota 120 dviratininkų.

Šešių etapų lenktynės baigsis sekmadienį.

Šiose lenktynėse 1998 ir 2000 metais antras buvo dabartinis Lietuvos vyrų dviračių plento rinktinės treneris Artūras Kasputis.