Lenktynėse „Aplink Rėkyvos ežerą“ nukarūnuotas čempionas

A16I3865
Šiauliai
Ro­ko Lu­ko­še­vi­čiaus nuo­tr.
Pranešimas spaudai Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiauliuose surengtas vienas įdomiausių ir įsimintiniausių Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapų – nuotykių lenktynės „Aplink Rėkyvos ežerą“. Tai buvo ketvirtasis šio sezono LBT etapas, kurio pagrindinė ypatybė – nežymėta trasa.

Tai reiškia, kad bėgikai čia galėjo rinktis norimą maršrutą – svarbiausia kuo greičiau apibėgti ežerą. Suprantama, kad daugelis rinkosi kuo trumpesnę distanciją palei ežero krantus, tačiau čia reikėjo įveikti nemažai purvo bei vandens kliūčių, todėl ne vienam dalyviui teko sušlapti ne tik nuo prakaito.

Daug metų šiame bėgime dominavo orientacininkas ir šio bėgimo iniciatorius Vilius Aleliūnas („S-Sportas“). Jam priklauso ir šių varžybų rekordas. Visgi šiemet jam triumfuoti nepavyko.

Maždaug 14 km distanciją aplink Rėkyvos ežerą V. Aleliūnas įveikė per 58 min. 14,7 sek. Jį sugebėjo aplenkti ir varžybų nugalėtoju tapo kitas orientavimosi sporto atstovas Tautvydas Rimkus („OK Ąžuolas/SM Gaja“), užfiksavęs vos 7 sek. geresnį rezultatą (58 min. 8,0 sek.).

„Neplanavau bėgti greitai, bet po starto atsirado šioks toks tempas ir visai smagiai judėjosi. Visgi pati forma tikrai nėra gera, o nugalėtojas Tautvydas per žiemą puikiai padirbėjo, todėl bėgome kartu. Jeigu būčiau norėjęs, būčiau galėjęs jį paklaidinti, bet pasikviečiau jį bėgti kartu. Paskutinėje pelkėje šokau, kritau į upelį ir smarkiai pasitempiau koją. Finiše ant asfalto jau nebeturėjau galimybių pakovoti su jaunuoliu“, – įspūdžiais dalijosi V. Aleliūnas.

T. Rimkus buvo atviras – kadangi jis dar nebuvo gerai susipažinęs su trasa aplink ežerą, tai jo taktika ir buvo laikytis už gerokai labiau patyrusio V. Aleliūno.

„Nebuvau dalyvavęs šiame bėgime, todėl nežinojau trasos. Nuo pat pradžių buvau už Viliaus nugaros ir taip laikiausi. Savijauta buvo gera, nes nebuvo sukilimo. Taip pat nebuvo ir baisiai šlapia, nes iš pasakojimų pagalvojau, kad teks kone plaukti. Pabaigoje Vilius susižeidė koją ir taip man pavyko iškovoti pergalę“, – džiaugėsi T. Rimkus.

Trečiąją vietą užėmęs Domas Juknevičius („OK Arboro“) trasoje sugaišo šiek tiek daugiau nei valandą (1:00.50).

Tarp moterų greičiausia buvo ekstremalaus bėgimo su kliūtimis (OCR) atstovė Sandra Liutkė – 1 val. 8 min. 15 sek.

„Planas buvo gerai praleisti laiką ir pasivaržyti. Čia esu bėgusi užpernai ir tikrai šįkart trasa buvo šlapesnė, teko ir į griovį įkristi. Teko bėgti su vyrais, kurie nuolat paskatindavo nesustoti. Teko ir vyrus vėliau vesti į priekį. Džiaugiuosi savo pasirodymu. Gaila dėl vyro, kuriam šįkart taip gerai nepasisekė“, – šypsojosi S. Liutkė. Jos vyras Dainius Liutkus finišo liniją kirto šeštas.

Antra tarp moterų finišavo Gabija Ražaitytė (1:12.13), trečia – Vilija Gvildienė (1:12.20).

Iš viso savo jėgas, bėgant aplink Rėkyvos ežerą, išbandė beveik 200 bėgikų.

Bendroje Lietuvos bėgimo taurės įskaitoje po keturių etapų pirmauja Helmutas Zabarauskas (3 386 tšk.), lenkiantis Paulių Stankevičių (3 348 tšk.) ir Ernestą Buroką (3 319 tšk.).

Tarp moterų pirmauja Rima Stankevičė (2 686 tšk.), Eglė Zablockytė (2 585 tšk.) ir Gintarė Jarmalavičienė (1 649 tšk.).

Klubų įskaitoje pirmauja „Lukas“ (4 192 tšk.), nedaug lenkiantis „Origami runners“ (4 038 tšk.).

Penktasis LBT etapas – Panevėžyje vyksiantis bėgimas „Senvagė 2024“ – bus surengtas balandžio 6 dieną.