Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Freepik.com nuotr.
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Šiuolaikiniame pasaulyje labai daug žaislų. Jei palygintume, kiek ir kokių žaislų vaikystėje turėjo mūsų seneliai, suprastume, kad pasiūla (ir galimybės įsigyti) pasikeitė radikaliai. Tačiau visoje gausybėje atsiranda tam tikrų įdomesnių variantų, kurie labiau traukia dėmesį ir, galima sakyti, dominuoja. Lėlių namas – tokio trokštamo žaislo pavyzdys.
Ką reiškia „vaikiškas“?
Nemažai žaislų imituoja tikrovę. Pavyzdžiui, žaisliniai automobiliai vaikų vaizduotėje atitinka tikrus. Taip pat ir lėlių namas. Galima įžvelgti tam tikrą paradoksą: naudojamasi žaislais imituojant tikrovės situaciją. Arba galima teigti, kad vaikai taip ruošiasi „tikram“ gyvenimui. Prisiminkite save vaikystėje. Ar nekurdavote įmonių? Ar neorganizuodavote mašinėlių lenktynių? Galima tęsti ir tęsti, vardyti įvairiausius žaidimus, kurie tikriausiai liko atminty kaip kažkas nerūpestingo bei smagaus.
Toks tas vaikiškas gyvenimas. Bet ką iš tiesų reiškia žodis „vaikiškas“? Kad ir kaip neįtikėtina, vartodami šį žodį, galvoje neretai turime ką nors neigiamo. Pavyzdžiui, frazė „labai vaikiškai pasielgei“ sufleruoja, kad žmogus pasielgė netinkamai, nebrandžiai. Jei sulūžta koks daiktas, galbūt sakote „vaikiškai pagamintas“. O jei kokie politikai intensyviai ginčijasi, galvon ateina žodžiai „vaikų žaidimas“. Net keista, kiek neigiamų dalykų apibūdinama žodžiais „vaikiškas“, „vaikų“.
Visgi žodyne galite rasti ir tokį junginį kaip „vaikiškas džiaugsmas“. Ir tai nereikš nieko blogo. Atvirkščiai. Vaikišku džiaugsmu apibūdinama net dėl, rodos, labai paprastų dalykų gimstanti šypsena. Pavyzdžiui, jūsų atžala gali džiaugtis ne tuo žaislu, kuris daugiausia kainavo, o iš pirmo žvilgsnio beverčiu, neįspūdingu dalyku.
Žaislų įvairovė: nuo menkniekių iki itin brangių daiktų
Antra vertus, neretai maži dalykai nublanksta prieš šiuolaikines technologijas. Taip, galvoje turime išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir kitus panašius įrenginius. Maži vaikai jais naudojasi taip, tarsi išmaniosios technologijos būtų užkoduotos jų genuose. Tačiau čia matoma ir problemų. Specialistai mini įvairius neigiamus aspektus – nuo miego sutrikimų iki mažiesiems netinkamo interneto turinio.
Tėvams kyla klausimas, kaip atitraukti mažuosius nuo telefonų. Iš šalies situaciją vertinantis žmogus atšautų: „Rodykit pavyzdį, patys neknapsokit socialiniuose tinkluose.“ O jei ne tik pavyzdys rodomas, bet ir nuperkamas koks įdomus žaislas, telefonas vaiko kasdienybėje išties gali tapti bent keliais procentais mažiau svarbus...
Jei auginate dukrą, viena dėmesio verta rekomendacija – lėlių namas. Tai nėra nuobodus žaislas. Žaidžiant galimi įvairūs scenarijai, tam tikra prasme tai yra ir proto mankšta.
Kuo ypatingi lėlių namai?
Lėlių namų pasiūla itin plati, galite rasti ne tik skirtingo dydžio, dizaino ir suplanavimo namelių, bet ir labai skirtingai įkainotų. Kone nuo keliolikos eurų iki kelių šimtų. Sutikite, gerai, kai yra iš ko rinktis. Dar geriau, kai pasirinkimas turi stiprių teigiamų ypatybių, nes lėlių namai nėra „tiesiog“ žaislas. Štai kuo jie ypatingi:
Svarbiausia, kad tai įdomu. Spalvinga, įtraukia, sukuria erdvę vaizduotei.
Lėlių namas su aksesuarais – lūkesčius viršijanti dovana (ypač karantino metu)
Kodėl lėlių namui svarbūs aksesuarai? Todėl, kad taip namas tampa dar tikroviškesnis, lėlės gali „naudotis“ spinta, stalu, kėdėmis ir t. t. Namelyje verda gyvenimas. O panorus šie priedai perstatomi. Taip vaikai dar labiau įsitraukia, sumąsto įvairesnių žaidimo scenarijų ir tiesiog mėgaujasi laisvalaikiu.
Jau aptarta, kad lėlių namas – ne tik įdomus, bet ir naudingas daiktas. Ir ne vien dėl lavinamojo aspekto. Tuo įsitikinti buvo galima karantino metu.
Kitaip tariant, tai žaislas, iš pažiūros skirtas vaikams, bet iš tiesų naudingas ir tėvams. Ne, tėvai su lėlių namu nežaidžia (tikriausiai). Tačiau karantino metu, kai namai tampa biuru, atsiranda didelis poreikis susikaupti. O kai vaikai būna panirę į mėgstamą veiklą, namie dirbantiems tėvams lengviau susikoncentruoti į darbus.
Kaip iš gausybės rago...
Taigi vienas pirkinys gali suteikti džiaugsmo ir būti visapusiškai naudingas. Apsižvalgę žaislų parduotuvėje suvoksite, kad tai nėra tiesiog asortimentas. Tai veikiau tikras gausybės ragas. Todėl nupirkti vaikui dovaną gali būti ne taip lengva... ir kartu lengviau, mat renkatės pagal norus bei galimybes.
Bet svarbiausias čia ne pirkimo veiksmas. Pirmuoju smuiku groja vaikiška vaizduotė ir jos lavinimas. Ir nerūpestinga „tikro“ gyvenimo repeticija.
Remiamas turinys