Lazdijų rinkimų komisijai vadovaus V. Pilvinis, kartą jau atleistas iš pareigų, nes buvo neblaivus

rinkimai-eltos
Lazdijai
Eltos nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį Lazdijų rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininku patvirtino Vidmantą Pilvinį, kuris beveik prieš dešimtmetį iš pareigų buvo atleistas, nes per rinkimus buvo neblaivus.

„Tokia situacija buvo, aš jos neneigiu ir kviečiu visus kitus nedaryti klaidos, kokia buvo padaryta mano. Aš manau, kad savo kaltę esu išpirkęs“, – BNS antradienį sakė V. Pilvinis.

Į Lazdijų rajono savivaldybės prezidento rinkimų komisijos pirmininkus V. Pilvinį pasiūlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Vyriausioji rinkimų komisija, matyt, įvertina visas aplinkybes, ir, jei ji manimi pasitiki, kad galiu atlikti pirmininko darbą, aš jį atliksiu sąžiningai pagal Rinkimų kodeksą“, – teigė komisijos pirmininku paskirtas V. Pilvinis.

2016 metais VRK atleido tuomet Lazdijų-Druskininkų apygardos rinkimų komisijai vadovavusį V. Pilvinį, nes per antrąjį rinkimų turą buvo neblaivus. Neblaivūs tuomet rasti keli komisijos nariai.

V. Pilvinis pažymėjo, kad Rinkimų kodeksas rinkimų komisijos narį atleidus dėl pažeidimo draudžia eiti šias pareigas penkerius metus, o nuo jo padaryto pažeidimo yra praėjęs beveik dešimtmetis.

Asmuo negali būti skiriamas į rinkimų komisiją, jei jis buvo atleistas iš jos už šio kodekso ar kitų įstatymų pažeidimą ir nuo šio atleidimo nėra praėję penkeri metai.

Šiais metais Lietuvoje vyks prezidento, Europos Parlamento ir Seimo rinkimai, referendumas dėl daugybinės pilietybės įteisinimo.