Lazdijų rajone pakistanietis pasieniečiams pateikė du suklastotus vairuotojo pažymėjimus

Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Tokį galvosūkį sprendžia Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai, Lazdijų rajone, prie pat sienos su Baltarusija, sulaikę pakistanietį, kuris pateikė du, įtariama, suklastotus savo šalies vairuotojo pažymėjimus.

Trečiadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnai ties Lazdijų savivaldybės Pertako kaimu sustabdė automobilį „Nissan Almera“ lenkiškais registracijos numeriais. Čia einantis kelias nuo minėto kaimo veda tiesiai į Baltarusijos teritoriją.

Sustabdytą automobilį vairavo 43-ejų Pakistano pilietis, turintis leidimą gyventi Italijoje. Jis turėjo tvarkingus autotransporto priemonės dokumentus, bet VSAT pareigūnų sustabdytas akivaizdžiai sutriko. Ir ne be reikalo: tarp šūsnio patikrai pateiktų dokumentų pasieniečiai išvydo du neva to paties asmens vardu išduotus vairuotojo pažymėjimus. Pirminiais duomenimis, tai – visiškos jų klastotės. Nustatyta, kad pakistanietis į Lietuvą atvyko iš Latvijos, kurios pasienyje nuolatiniai pasienio tikrinimai nėra atliekami.

VSAT pareigūnai pakistanietį 48 valandoms sulaikė ir uždarė į areštinę. Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsieniečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Automobilis laikinai saugomas Kapčiamiesčio pasienio užkardoje.