Lazdijų meno mokyklai –55-eri: linkėta sėkmės ugdant talentus, augti ir garsinti savo kraštą

Lazdijų meno mokyklai –55-eri: linkėta sėkmės ugdant talentus, augti ir garsinti savo kraštą
Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Lazdijų meno mokyklai – 55-eri. Ta proga mokyklos kolektyvas paruošė iškilmingą šventę. Į ją atvyko rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, šios mokyklos įkūrėjas ir pirmasis direktorius Juozas Mikutavičius, ilgiausiai, net 41 metus mokyklai vadovavusio direktoriaus Alberto Stumbro žmona, buvusi šios mokyklos fortepijono mokytoja Valentina Stumbrienė, Lazdijų dekanato dekanas Nerijus Žvirblys, gausus būrys čia dirbusių mokytojų, buvę ir esantys mokiniai, jų tėvai, rajono įstaigų vadovai.

Pirmasis Lazdijų meno mokyklos, kuri tuomet vadinosi muzikos mokykla, direktorius Juozas Mikutavičius prisiminė jos istoriją, tuomet kilusius iššūkius. Ir didelį rajono vadovų bei tėvų norą turėti rajone tokią įstaigą. Mokyklos pedagogų kolektyvui jis linkėjo sėkmės ugdant jaunuosius talentus ir ieškant savo darbe tai, ko kiti dar neatrado.

Lazdijų meno mokyklos direktorė Dina Tulabienė taip pat prisiminė svarbiausius mokyklos faktus ir skaičius. Per 55 savo gyvavimo metus mokykla išleido 1151 absolventą. Nuo 1989-jųjų iš muzikos mokyklos tapusi meno mokykla ir parsikėlusi į naujas patalpas,  mokykla turi ne tik muzikos, bet ir dailės bei choreografijos skyrius.  Šiuo metu čia dirba 29 pedagogai,  kurių net 16 patys yra baigę šią meno mokyklą.  

Lazdijų meno bendruomenę sveikindama rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė dėkojo jos įkūrėjui Juozui Mikutavičiui už prieš 55-erius metus padarytą sėkmingą pradžią, o mokyklos kolektyvui – kad Lazdijai turi tokį unikalų meno židinį, kuriame jaunoji karta gauna visa, kas yra geriausia, kad čia jie tampa ne tik meno žinovais, bet ir geresniais, dvasingesniais žmonėmis. Lazdijų meno mokyklos 55-ojo gimtadienio proga savo padėkomis už sėkmingą mokinių paruošimą respublikiniams renginiams, aktyvią pedagoginę veiklą ir meno sklaidą ji apdovanojo mokyklos direktorę Dianą Tulabienę, mokytojas Vilmą Grigaitienę, Vilmą Busilaitę ir Ritą Vaickelionienę.

Renginį įprasmino ir sušildė meno mokyklos moksleivių – ir pačių mažiausių, ir vyresniųjų, ir jau baigusių ją bei menus studijuojančių šalies aukštosiose mokyklose, koncertas.

Jaukūs pokalbiai, dalijimasis prisiminimais apie darbo bei mokslo metus Lazdijų meno mokykloje  po renginio persikėlė į Lazdijų kultūros centro fojė, kur buvo suvalgytas įspūdingo dydžio ir neregėto skanumo gimtadienio tortas.