Lazdijų knygų mugėje įteikta Albino Andrulionio premija

Lazdijų knygų mugėje įteikta Albino Andrulionio premija
Lazdijai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybės inf.

Šiandien Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje šurmuliuoja gražia tradicija tapęs renginys PROZOS RUDUO 2022. Jo metu bibliotekoje visą dieną galima įsigyti įvairių leidyklų knygų, vietos verslininkų gaminių, vyksta susitikimai su rašytojais. Tradicinio renginio akcentu tapo bibliotekininko Albino Andruliono premijos įteikimas. Šiais metais, pirmojo Lazdijų bibliotekininko Albino Andrulionio premijos skyrimo atrankos komisija vienbalsiai nusprendė premiją skirti Renatai Rudienei, Astai Mickevičienei ir Vidai Levy už knygos „Bitė Vilimaitė Rudens veidas. Juodos dienos. Pelkių drugiai“ atsiradimo iniciavimą, leidybą ir viešinimą visoje Lietuvoje. Knygos sudarytoja, kraštietė, Lionė Lapinskienė.

„Šiandien esame čia, nes mus jungia meilė, meilė knygai. Todėl simboliška, kad pirmojo bibliotekininko premija keliauja ilgus metus šią biblioteką puoselėjusiai Renatai Rudienei ir jos kolegėms Astai bei Vidai, toliau tęsiančioms kartu pradėtus darbus. Didžiuojuosi, galėdama premiją įteikti už knygos išleidimą, jos puoselėjimą, už jos garsinimą visoje Lietuvoje. Dėkoju už neįkainojamą jų indėlį garsinant Lazdijų kraštą“, – įteikdama premiją kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Visą dieną bibliotekoje vykstančios knygų mugės metu galima ne tik įsigyti knygų, bet ir pabendrauti su leidyklų „Kalendorius“, „Raidynėlis“, „Andrena“, „Slinktys“, „Kalba. Knyga. Kūryba“, „Baltos lankos“, „Gelmės“, „Žara“ ir Lietuvos rašytojų sąjunga. Skaitytojai renginyje galėjo susitikti ir su rašytojais Viliumi Mačiliūnu, Aurelijumi Noruševičiumi, Danieliumi Mušinsku.

Šiais metais vykstančioje knygų mugėje dalyvauja ir Lazdijų krašto verslininkai, kurie kviečia įsigyti savo dirbinių: Loretos Zajanauskienės įmonės „Lora“ natūralią kosmetiką, Vito Ažuko bityno medų.