Latvijos pilietis bus teisiamas dėl nelegalų gabenimo per Lietuvos teritoriją

Pasienis 1. Mariaus Morkevičiaus nuotr
Kalvarija
Mariaus Morkevičiaus nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Teismui perduota byla, kurioje Latvijos pilietis E. T. kaltinamas neteisėtu žmonių gabenimu per Lietuvos Respublikos valstybės sieną.

Kaip praneša Prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, šių metų liepos mėnesį E. T., iš anksto susitaręs su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, neteisėtai gabeno užsieniečius per Lietuvos Respublikos sieną į Lenkijos Respubliką.

Šiai neteisėtai veikai įvykdyti Latvijos pilietis iš anksto pasirūpino automobiliu. Turimais duomenimis, už neteisėtą migrantų pervežimą E. T. buvo pažadėtas ne mažesnis kaip 600 eurų atlygis.

Įtariama, kad E. T., vykdydamas susitarimą, atvyko į ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens nurodytą vietą Latvijoje, kur jo laukė penki skirtingų šalių piliečiai: vienas Alžyro Liaudies Demokratinės Respublikos pilietis, trys Sirijos Arabų Respublikos piliečiai ir viena Filipinų Respublikos pilietė.

Tyrimo duomenimis, E. T., gabendamas užsieniečius per Kalvarijos savivaldybę, buvo sulaikytas Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų.

Latvijos piliečiui E. T. pareikšti kaltinimai dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną. Už šią nusikalstamą veiką numatomas laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.