LAT gavo koncerno „MG Grupė“ skundą „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje

d3c27e320d977a5ab9d238a4cbfecc0aae02c8aa
Lietuva
ELTA Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį gavo politinės korupcijos byloje nuteisto koncerno „MG Grupės“ (buvęs „MG Baltic“) kasacinį skundą.

Kaip teigiama LAT pranešime spaudai, koncernas „MG Grupė“ kasacinio teismo prašo panaikinti apkaltinamąjį Apeliacinio teismo sprendimą politinės korupcijos byloje ir palikti galioti pirmos instancijos Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo kaltinamieji buvo išteisinti.

Koncernas „MG Grupė“ politinės korupcijos byloje teismo pripažintas kaltu dėl papirkimo ir prekybos poveikiu, juridiniam asmeniui skirta 1,1 mln. eurų bauda. Šią baudą koncernas jau yra sumokėjęs.

ELTA primena, kad pernai, lapkričio 22 d., Apeliacinis teismas pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimondą Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamentarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.

Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

Apeliacinio teismo sprendimas gali būti kasacine tvarka skundžiamas LAT.