Lapkričio mėnesį Jonavos gyventojų šildymo sąskaitos trečdaliu mažesnės nei pernai

close-up-man-using-rotary-switch_23-2149308989
Jonava
Freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Jonavos gyventojams centralizuotai tiekiamos šilumos kaina lapkričio mėnesį sumažėjo 37 procentais, skelbia rajono savivaldybė.

Jonavos šilumos tinklų duomenimis, vidutinis mokėjimas už lapkričio mėnesio 1 m² ploto šildymą – 0,80 Eur, kai pernai lapkritį buvo 1,23 Eur. Dėl nežymiai žemesnės vidutinės lauko oro temperatūros Jonavoje daugiabučiuose suvartota apie 5 proc. daugiau šilumos, bet dėl atpigusios šilumos kainos, galutiniai mokėjimai už šilumą vidutiniškai 35 procentais mažesni nei prieš metus.

Skelbiama, kad tipinio 50 kv. metrų ploto buto savininkas šildymui senos statybos neapšiltintuose daugiabučiuose už šių metų lapkričio mėnesio šildymą vidutiniškai išleis 55 eurus. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 710 kWh (14,2 kWh/m2) šilumos.

Prieš metus tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė apie 650 kWh (13,0 kWh/m2) šilumos, o vidutinė sąskaita už šildymą sudarė apie 80 eurų.

Mažiausiai energijos naudojančiuose naujos statybos daugiabučiuose 50 kv. metrų ploto butų šildymui lapkritį vidutiniškai suvartota apie 430 kWh (8,6 kWh/m2) šilumos. Čia mokėjimai už šilumą mažiausi ir vidutiniškai sudaro apie 33 eurus.

Jonavos šilumos tinklai pažymi, kad labiausiai šilumos kainų dydį lemia gamtinių dujų ir biokuro įsigijimo kainos energijos išteklių biržose. Skelbiama, kad vietinis biokuras išlieka apie 5 kartus pigesnis už importuojamas gamtines dujas, todėl miestuose, kur biokuro dalis didžiausia, šilumos kainos yra mažesnės.