Lapkričio 14-osios horoskopas: tinkamas metas tvarkyti reikalus, atlikti nebaigtus darbus

Lapkričio 14-osios horoskopas: tinkamas metas tvarkyti reikalus, atlikti nebaigtus darbus
Lietuva
Pexels.com nuotr.
Karolina Konopackienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena; Karaliaus Mindaugo žūties diena.

* Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Ši diena yra kanadiečio Frederiko Bantingo gimtadienis. Jis kartu su Džonu Makleodu atrado būdą insulinui gaminti. F. Bantingą ieškoti vaistų nuo diabeto paskatino jo vaikystės draugo mirtis nuo šios ligos. 1922 m. F. Bantingas pirmą kartą išgelbėjo diabetu sergantį 14-metį, suleisdamas jam insulino. 1923 m. jam už tai suteikta Nobelio premija. Pasaulinė diabeto diena minima, siekiant kontroliuoti cukrinio diabeto plitimą pasaulyje, diegti prevencines programas įvairiose pasaulio šalyse.

* Vyrauja įvairių nuomonių dėl Mindaugo veiksmų, mat jis, siekdamas tapti valdovu, nužudė daug savo giminaičių. Tačiau manoma, kad jei jis nebūtų suvienijęs lietuvių, juos būtų visiškai užgrobęs vokiečių ordinas. Deja, dėl tokių veiksmų Mindaugas įgijo daug priešų. 1263 m. Mindaugą ir du jo sūnus Ruklį ir Rupeikį nužudė susimokę Mindaugo sesers vyras Treniota ir Daumantas. Dar viena priežastis, paskatinusi Daumantą imtis žmogžudystės – Mindaugas po savo pirmosios žmonos mirties per jos laidotuves jėga pasiliko jos seserį, kuri buvo ištekėjusi už Daumanto.

 

Lapkričio keturioliktoji, pirmadienis – 318-oji metų diena (pirmoji 46-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 47 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adeodadas, Emilas, Emilė, Emilija, Emilijona, Emilijonas, Emilis, Judita, Rama, Ramantas, Ramantė, Ramvydas, Ramvydė, Ramė, Ramys, Ramotas, Saulenė;

rytoj: Alberta, Albertas, Albertina, Leopolda, Leopoldas, Lygeda, Lygedas, Lygirda, Lygirdas, Lygirdė, Žadvilas, Žadvilė, Žadvydas, Žadvydė;

poryt: Edmundas, Gerdvilė, Gertrūda, Margarita, Vaišvydas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.45, leidžiasi 16.21. Dienos ilgumas – 08.36.

Šiandien – septintoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Skorpiono ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Visų draugas – niekieno draugas“ (Aristotelis).

**************

Astrologinė prognozė lapkričio 14-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Nuo ryto jūsų mintys ir veiksmai suksis kasdieninių klausimų rate. O kai po truputį įsibėgėsite, būsite beveik nesustabdomi. Regis, kils ūpas skirti pasimatymus, šėlti su draugais, sportuoti arba aktyviai palaikyti savo komandą, ruoštis renginiui ar kt.

JAUTIS. Šiandien galite pasireikšti mokslo srityje, intelektinėje veikloje, sublizgėti įstatymų išmanymu arba užsienio kalbų įgūdžiais. Tikriausiai džiugins pasiteisinę pastangų rezultatai, geri santykiai, meilė.

DVYNIAI. Gali būti sunku susilaikyti neišlaidavus gražiems dalykėliams, malonioms paslaugoms. Nepakenktų finansinis, materialinis savo galimybių įvertinimas. Galite sulaukti informacijos, kuria sumaniai pasinaudosite. Tikėtinas intriguojamas flirtas.

VĖŽYS. Rytas gali kiek sugadinti nuotaiką, jei darbe arba su gyvenimo partneriu teks aiškintis, kas teisesnis ir galingesnis. Įdienojant bus vis smagiau. Jums kilusi patraukli idėja bus nesunkiai realizuojama. Seksis grožio verslas, džiugins kūryba, meilė, vaikai.

LIŪTAS. Iki pietų jums geriau seksis dirbti vienumoje, niekieno neraginamiems. Jei pajusite meninį įkvėpimą, prasmingai jį išnaudokite. Būsite linkę teikti labdarą, palaikyti tvarumo idėjas ir jomis dalintis su kitais.

MERGELĖ. Ši diena iki pietų bus labai aktyvi. Pasinaudokite pasitikėjimo savimi antplūdžiu, jeigu norite nuveikti kažką, kam anksčiau trūko ryžto. Popiet sumažės energijos, bet daugės sentimentų, atjautos, empatijos, meniškumo, meilės.

SVARSTYKLĖS. Permaininga diena, kaip ir jūsų nuotaika. Visgi dienai įsibėgėjant daugės verslumo, kūrybinės energijos, romantiško polėkio, optimizmo. Pravartu vakare sudalyvauti renginyje, susitikti su draugais ar pan.

SKORPIONAS. Šiandien pravartu pagalvoti apie aukštesnę profesinę kvalifikaciją, stažuotę, akiratį plečiančią kelionę ar pan. Galite sulaukti žinios iš valstybinės įstaigos ar užsienio. Turėtų džiuginti daugybė dalykų – mėgstamas darbas, meilė, vaikai.

ŠAULYS. Šiandien neblogai seksis gvildenti kitų žmonių problemas, rinkti informaciją apie tai, aprašinėti, konsultuoti, tarpininkauti. Popiet gali atsirasti reikalų, susijusių su mokslu, užsieniu.

OŽIARAGIS. Rytas bus nervingas, jei jums pristigs pakantumo, pagarbos. Situacija pagerės tik pasistengus suderinti skirtingus interesus. Regis, būsite išradingi panaudodami antrines žaliavas, brokuotus ar nusidėvėjusius daiktus, jų detales.

VANDENIS. Regis, turėsite labai daug darbo arba svarbių dalykinių pokalbių. Darysite gerą įspūdį pašnekovams. Tikriausiai jums seksis demonstruoti žinias, įstatymų išmanymą, pristatyti mokslinius darbus, publikuoti, skleisti informaciją ir pan.

ŽUVYS. Aktyvi, rezultatyvi, kūrybinga diena. Puiki intuicija prisidės prie jūsų sėkmės. Regis, būsite tokioje aplinkoje, kurioje galėsite jaustis suprasti ir priimami su visomis savo silpnybėmis ir jausmais.

 

Geros dienos!