Langų specialistai pataria: langų priežiūra ir jų remontas

Langų specialistai pataria: langų priežiūra ir jų remontas
Vilnius
Monika Šlekonytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

No­rint sau­go­ti ši­lumą na­muo­se bei už­tik­rin­ti gerą ven­ti­lia­ciją pa­tal­po­se, būti­na at­kreip­ti dėmesį į esa­mas gu­mi­nes tar­pi­nes.

Kodėl reikia keisti tarpines?

Guminių tarpinių eksploatacijos laikas 5–7 metai. Jeigu per šį laikotarpį neatlikote jokios guminių tarpinių priežiūros (nevalėte ir netepėte silikonu), jos tampa neefektyvios ir praleidžia šaltį, triukšmą, patalpose pradeda kauptis drėgmė. Netinkamai eksploatuojama guminė tarpinė praranda elastingumą, sukietėja, yra lengvai paveikiama temperatūrų kaitos: dėl karščio – prisilydo prie langų profilio, tampa kaip kramtomoji guma, dėl šalčio – suskilinėja ir sukietėja, todėl lango izoliacinės medžiagos sandarumas sumažėja, padidėja triukšmas, sklindantis iš lauko, į patalpas lengvai patenka drėgmė ir šaltis. Jei per uždarytą langą veržiasi drėgmė ir šaltis, tai vienas iš požymių, kad nusidėvėjusios tarpinės nebeatlieka savo funkcijos. O per nesandarius langus prarandama šiluma.

Rekomenduojame gumines tarpines pasikeisti į vokiškas Q-LON poliuretano tarpines.

Vokiškai „Schlegel“ firmos tarpinei suteikiama 5 metų garantija. Tarpinė nepraranda savo izoliacinių savybių daugiau nei 21 metus. Šiai tarpinei nereikia papildomos priežiūros visu eksploatacijos laikotarpiu. Žemas šilumos laidumo koeficientas (K) – 0,033 W/mK.
Netraukia ir nepraleidžia drėgmės į patalpas. Susitvarkę langus ir pasikeitę langų tarpines, pakelsite temperatūrą kambaryje ir išvengsite pelėsio bei drėgmės pertekliaus.

Tarpinė atspari ultravioletiniams saulės spinduliams, šalčiui, karščiui, cheminiams valikliams. Nereikalinga papildoma priežiūra. Nors jūsų langams bus 10 metų ir daugiau, jie jums vėl tarnaus kaip nauji.

Kam reikalingos orlaidės arba ventiliaciniai vožtuvai plastikiniuose languose?

Norint išvengti langų rasojimo, pelėsio, reikalinga natūrali ventiliacija. Pasikeitus medinius langus į plastikinius, ne vienas susidūrėme su pelėsio atsiradimu ir langų rasojimo problema. Mediniai langai kvėpuoja, o plastikiniai NE!

Vėdinant patalpas, atidarius langus, netenkama visų sandarių langų savybių, pažeidžiamas normalus oro mikroklimatas, žymiai sumažėja šilumos panaudojimo efektyvumas, padidėja triukšmo lygis.

„Air-Box“ vožtuvai jums padės išvengti langų rasojimo ir pelėsio. Visada bus grynas oras be triukšmo, dulkių ir skersvėjų. Jie puikiai atstoja orlaides. Tai ypač aktualu šiuo metu, kai siaučia COVID-19 pandemijos virusas. Nereikės atidarinėti langų ir papildomai vėdinti patalpų. Taip save ir savo artimuosius dar labiau apsaugosite nuo pavojingo koronaviruso.

Sureguliavę drėgmės lygį patalpose, sustiprinsite savo imuninę sistemą ir taip išvengsite virusinių bei kitų ligų: astmos, sauso kosulio, nemigos, alergijų, kvėpavimo takų infekcijų – bei pagerinsite miego kokybę. Pastovus patalpų vėdinimas jums padės apsisaugoti ir išvengti virusų ir kitų infekcijų plitimo.

Naujametė akcija: karantino metu iki sausio 31 d. užsisakius trijų ir daugiau langų remontą, taikysime net iki 25 proc. nuolaidą.

Tel.: 8 604 24 268, 8 606 93 229

www.remvalus.com

Reklama