Langų remonto specialistai rekomenduoja: atnaujinti langai, sutaupys jūsų pinigus žiemą!

Langų remonto specialistai rekomenduoja: atnaujinti langai, sutaupys jūsų pinigus žiemą!
Šiauliai
Freepic.diller nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Norėdami šiltai gyventi ir sutaupyti išaugusius „kosminius“ energetinius šildymo kaštus, pasikeiskite langų tarpines ir įsirenkite kokybiškas orlaides.

Kodėl reikia keisti tarpines? Standartinių guminių tarpinių efektyvus eksploatacijos laikas – 5–7 metai. Jeigu per šį laikotarpį neatlikote jokių guminių tarpinių priežiūros darbų (nevalėte ir netepėte silikonu), tarpinės po 10 metų tarnavimo laiko tampa neefektyvios ir ima praleisti šaltį, triukšmą, patalpose kaupiasi drėgmė. Lango rėmuose pradeda kauptis purvas, užsikemša drenažas ir, lietui lyjant, per uždarytus langus ima veržtis vanduo į vidų. Netinkamai eksploatuojamos guminės lango tarpinės praranda elastingumą, susiploja, ištęžta, tampa kaip kramtomoji guma arba sukietėja ir tampa lengvai paveikiamos temperatūrų kaitos: dėl karščio prisilydo prie langų profilio, dėl šalčio suskilinėja ir sukietėja, susidaro ledo tiltai arba tiesiog prišąla lango varčia prie rėmo, todėl būstų šeimininkai savo pinigais pradeda ne tik šildyti kiemą, bet ir pažeidžia lango izoliacines savybes.

Nieko amžino juk nėra! Taip, kaip prižiūrime savo automobilį, reikia prižiūrėti ir savo langus. Būtina bent porą kartų per metus atlikti langų priežiūros profilaktinius darbus: tai tarpinių tepimas, langų reguliavimas bei paties metalinio mechanizmo purškimas, sutepimas nerūgštiniu tepalu. Neatlikus šių būtinų priežiūros darbų, guma (lango tarpinė) nebeatlieka savo tiesioginės funkcijos, o langai ima praleisti triukšmą bei šaltį. Lango rankenėle nebeužsilenkia iki galo, o norint uždaryti langą, varčia kliūna už lango rėmo apačios. Paskaičiuokime patys jei per 10 metų neinvestavome nė cento į langų priežiūrą, pridėkite dar 20 metų į priekį, tai langų priežiūrai jus išleisite tikrai mažą pinigų sumą.

Kas gi iš mūsų taip prižiūri langų tarpines? Niekas! Tad belieka gumines tarpines pasikeisti į ilgaamžes, kokybiškas tarpines, kurios nereikalauja jokios priežiūros ir pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis.

Gumines tarpines pasikeiskime vokiškomis Q-LON poliuretano tarpinėmis. Q-LON tarpinėms suteikiama 5 metų garantija, tačiau savo izoliacinių savybių jos nepraranda daugiau nei 20 metų. Šioms tarpinėms nereikia jokios papildomos priežiūros per visą eksploatacijos laikotarpį. Tarpinės atsparios ultravioletiniams saulės spinduliams, šalčiui, karščiui, cheminiams valikliams. Q-LON tarpinės sudarytos iš poliuretano putų ir apgaubtos karbonu – tai užtikrina ilgaamžiškumą.

Vokiškos „Schlegel Q-LON“ tarpinės pagamintos naudojant unikalų medžiagų derinį, turi puikią „atmintį“ – suspaustos grįžta į savo pradinę formą, jų neveikia temperatūros svyravimai, grybeliai, UV spinduliai ar ozonas. Laikui bėgant, Q-LON tarpinės puikių savybių nepraranda, net ir po 300 000 langų ar durų atidarymo ir uždarymo ciklų jos dirba taip, kaip dirbusios.

Įleiskime šviežio oro su AIR-BOX vožtuvais. Oro vožtuvai jus apsaugos nuo triukšmo, dulkių ir skersvėjų. Taip pat padės apsaugoti langus nuo rasojimo ir pelėsio. Patalpose visada bus šviežias oras, be triukšmo, dulkių ir skersvėjų.

UAB „Remvalus“ specialistai pasirūpins, kad jūsų namuose butų šilta ir jauku. Ir padės išgyventi žiemą, be „kosminių“ šildymo sąskaitų.