LAKD ruošiasi rekonstruoti Kauno vakarinį aplinkkelį

458660
Kaunas
Karolio Kavolėlio, BNS nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) ruošiasi rekonstruoti daugiau nei 16 kilometrų ilgio Kauno vakarinį aplinkkelį, kuris bus tarptautinės magistralė „Via Baltica“ dalis.

Direkcija su kelių, tiltų ir geležinkelių projektavimo įmone „Kelprojektas“ pasirašė sutartį dėl aplinkkelio rekonstrukcijos priešprojektinių sprendinių parengimo, trečiadienį pranešė LAKD. 

„Esame numatę, jog iki 2030 metų visas per Lietuvą einantis „Via Baltica“ kelias bus rekonstruotas taip, kad atitiktų tarptautiniam kelių tinklui keliamus reikalavimus. Todėl remdamiesi nuoseklumu, jau pradedame ruoštis ir ateities darbams“, – pranešime teigė LAKD vadovas Marius Švaikauskas.

„Kelprojektas“ per metus turės atlikti aplinkkelio statybinius inžinerinius ir kitus tyrimus, išnagrinėti ir įvertinti kelio rekonstravimo alternatyvas parenkant tinkamiausią, taip pat parengti priešprojektinius sprendinius, kurių pagrindu bus rengiamas techninis projektas. Po to planuojama skelbti rangovo konkursą. 

Pasak LAKD, pernai eismas Kauno vakariniame aplinkkelyje buvo didžiausias šalyje – apie 65 tūkst. automobilių per parą eismo intensyvumas.

Rekonstrukcijos metu bus atnaujinta kelio infrastruktūra, pagerintos eismo sąlygos.