Laisvės partijos kandidato į šalies vadovus programoje – visų šeimų lygybė, prezidento institucijos desakralizacija

2001ppel093820240120
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Greta Zulonaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Valdančiajai koalicijai priklausančios Laisvės partijos kandidatu į prezidentus šeštadienį patvirtintas Dainius Žalimas sieks visų šeimų lygybės, atvirų teismų ir prezidento institucijos desakralizacijos.

„Prezidentas neturi būti laikomas nei tautos vadu, nei vaduku, nei viršininku. Tai yra pirmas tarp lygių. Aš tikrai inicijuosiu, kad prezidento institucija būtų prieinama kiekvienam“, – šeštadienį per partijos suvažiavimą pristatydamas savo programą kalbėjo D. Žalimas.

„Negalime nepastebėti nerimą keliančių teisėjų profesionalumo mažėjimo tendencijų. Jos yra susijusios ir su tuo, kad teismams pastaruoju metu trūksta prezidento dėmesio“, – kalbėjo partijos kandidatas į prezidentus.

Jis teigė sieksiantis, kad į teisėjus būtų atrenkami profesionalūs, „šiuolaikinės teisinės valstybės vertybėmis savo veiklą grindžiantys teisėjai.“

„Teismų uždarumas turi tapti praeitimi“, –  sakė D. Žalimas.

Pasisako už daugybinę pilietybę

D. Žalimas taip pat kalbėjo norintis išgyvendinti neapykantą iš visuomenės, siekti Konstitucijoje įtvirtintos visų šeimų lygybės.

„Visi turi būti traktuojami vienodai – tiek vieniša motina, tėvas, auginantis vaikus, tiek tos pačios lyties asmenų šeimos ir tai turi būti realiu visuomenės santarvės pagrindu“, – sakė jis.

Laisvės partijos kandidatas taip pat pasisakė už daugybinės pilietybės įteisinimą. Referendumas dėl jos vyks šįmet gegužę kartų su prezidento rinkimų pirmuoju turu.

„Lietuvai negali būti per daug jos piliečių“, – kalbėjo D. Žalimas.

„Aišku, turint saugiklius, leidžiant šitą galimybę turėti Lietuvai draugiškų arba tos pačios geopolitinės orientacijos šalių pilietybę Lietuvos piliečiams“, – pridūrė jis.

Ginčai dėl ambasadorių daro Lietuvą pažeidžiamą

D. Žalimas teigė ketinantis „realiai, ne tik ceremoniškai“ spręsti užsienio politikos klausimus.

„Lietuva turi kalbėti vieningu, suderintu balsu. Turi baigtis įvairios ambasadorių neskyrimo istorijos, kurios nedaro garbės ir daro Lietuvą netgi pažeidžiamą šiais sudėtingais laikais“, – sakė jis.

Taip jis kalbėjo Prezidentūrai ir Užsienio reikalų ministerijai pastaruoju metu nesutariant dėl ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo.

Prioritetais D. Žalimas įvardijo lyderystę Europos Sąjungoje ir NATO šias organizacijas siekiant telkti dėl Ukrainos narystės jose.

„Tai yra ir reikalavimai Rusijai ir Baltarusijai atsakyti už agresiją ir tai nėra vien tik reparacijos. Tai yra Putinas ir Lukašenka Hagos kalėjime, tai yra specialus tribunolas agresijai prieš Ukrainą, tai yra ir Lukašenkos režimo atsakomybė už nusikaltimus žmoniškumui prieš Baltarusijos žmones“, – tęsė D. Žalimas.

Dėmesys oro gynybai, moksliniams tyrimams

Kalbėdamas apie šalies gynybą, D. Žalimas ragino investuoti ne į tradicinę, brangiai kainuojančią ginkluotę, o į oro gynybą, priešraketinę gynybą, dronų pajėgumus.

„Karo pobūdis drastiškai pasikeitęs, Ukrainos savigynos nuo Rusijos agresijos pamokos turi būti išmoktos“, – sakė jis.

„Kartu su sąjungininkų pajėgomis mes galime galvoti apie žymiai geresnę gynybos perspektyvą negu mums kartais yra piešiama“, – pridūrė Laisvės partijos kandidatas į prezidentus.

D. Žalimo teigimu, Lietuvos švietimas turi būti skirtas mokymosi kokybei gerinti, o ne „biurokratinėms procedūroms, nuolatiniam teisinio reguliavimo chaosui.“

Anot jo, ateityje moksliniams tyrimams ir eksperimentinei veiklai turi būti skiriama ne mažiau nei 3 proc. BVP.

Savo programoje D. Žalimas taip pat išskyrė nulinę toleranciją korupcijai ir sąžiningą konkurenciją sveikatos paslaugų sferoje, tvarų ekonomikos augimą.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną.