„Laiptų galerijoje“ šurmuliuoja jaunimas

Šiauliai
Dariaus Ančerevičiausus nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Laiptų galerija

Dailininkai tarsi iliuzionistai sukuria apgaulingą erdvės įspūdį, nuotaikas sustiprina spalvų deriniais, keistais linijų raizginiais skatina pamatyti tai, ko mes kasdienybėje nė nepastebim. Suprasti, „perskaityti“ dailės kūrinį ne mažiau svarbu, kaip išspręsti matematikos uždavinį ar parašyti rašinį. Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ vyksta turiningos edukacijos moksleiviams. Jose netradiciškai susipažįstama su tuo metu veikiančia dailės paroda.

Padedant patyrusiai pedagogei, dailininkei Irenai Šliuželienei, mokiniai tampa meno detektyvai – tyrinėja spalvas, formas, kūrinio fragmentus, bando „demaskuoti“ menininko gudrybes, o paskui patys tampa kūrėjais, piešiniuose išlieja savo emocijas, patirtis. Kiekvieną apsilankymą mokinių laukia naujovės.

Svarbiausia – čia kiekvienas laisvas mątyti, suprasti ir kurti savaip. Edukacijų dalyviai žaisdami mokosi orientuotis vaizdų pasaulyje, interpretuodami plėtoja savąjį kūrybiškumą ir patiria džiugių emocijų. 

Kiek anksčiau, susipažinę su Antano Jasenkos kūryba, atradimo džiaugsmą patyrė Salduvės ir Jovaro progimnazijų, Simono Daukanto gimnazijos mokiniai. O Žibunto Mikšio kūrybos paslaptis jau tyrinėjo trečiokai iš Šiaulių Jovaro progimnazijos ir Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos moksleiviai. Apibendrindama susitikimą Irena Šliuželienė sakė:

„Prisiliesdami prie dailininko kūrybos, atsistojame šalia asmenybės. Žibuntą Mikšį pažinojome, jo bičiuliai pasakodami mena jį buvus labai reiklų sau ir visai jį supančiai aplinkai, atsakingą, siekiantį paties geriausio rezultato tiek kūryboje, tiek kasdieniame santykyje su supančia aplinka. Tai yra pamokos ir pavyzdys jaunam, į sudėtingą pasaulį žengiančiam žmogui.“ 

Dailininkė Irena Šliuželienė yra parengusi visą paketą edukacijų skirtingo amžiaus mokinių grupėms ir suaugusiems. Skiriasi turinys, raiškos būdai, veiklos formos. Meninė-tiriamoji  veikla suteikia pasitikėjimo savimi,  padeda kritiškai mąstyti, geriau pažinti savo asmenybę, įprasminti patirtis, nukreipia  pozityviai vertinti supantį pasaulį.

 

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/LaiptuGalerija/