PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Kovo 21 d. 13:27

Laimės dieną Ukmergėje lankėsi laimingiausios šalies pasaulyje atstovas

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


76738

Kovo 20-ąją, tarptautinę Laimės dieną, Ukmergėje lankėsi vienos laimingiausių šalies pasaulyje - Butano Karalystės buvęs pirmasis švietimo ministras Thakur S. Powdyel.

Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre svečias susitiko su rajono savivaldybės meru Rolandu Janicku, Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Vaidotu Kalinu, rajono švietimo bendruomenės atstovais ir daug kalbėjo apie švietimą bei jo svarbą visuomenėje, taip pat papietavo restorane „Vilkmergė“.

Ukmergė – trečias miestas į kurį atvyko nuo kovo 14-osios Lietuvoje viešintis Thakur S. Powdyel. Lydimas lietuvio keliautojo ir verslininko Dariaus Radkevičiaus, svečias lankėsi Vilniuje ir Klaipėdoje, kur taip pat domėjosi švietimo sistemos klausimais.

Pasak D. Radkevičiaus, mūsų mietas į Thakur S. Powdyel vizito darbotvarkę buvo įtrauktas ne atsitiktinai. „Girdėjome, kad švietimo srityje dirbantys ukmergiškiai – tai žmonės su gera energetika. Apie jus daug ir gerai kalbama didmiesčiuose, daug ką darote šalyje pirmieji“, - sakė D. Radkevičius.

Thakur S. Powdyel, paklaustas apie pirmosios savo viešnagės Lietuvoje įspūdžius, atsiliepė labai šiltai: „Jūs, lietuviai, širdį turite tinkamoje vietoje, turite prioritetus – drąsiai atstatėte nacionalinę atmintį, savigarbą, grąžinote tautinę kultūrą. Esate labai gražus pavyzdys kitoms tautoms“.

Už Lietuvą mažesnė valstybė Pietų Azijoje Butanas yra paskutinė Karalystė Himalajuose. Ji pasaulyje garsėja kaip vienintelė šalis, oficialiai taikanti ir matuojanti laimės indeksą (GNH), ir viena pažangiausių regiono valstybių, kurios gyvenimo lygis sparčiai kyla, o ekonomika – auga. Jos mokyklose laimės lygis matuojamas kasmet - daromos apklausos ir aiškinamasi, kodėl kiekvienas mokinys mokykloje jaučiasi laimingas ir kodėl ne, o visų Butano karalystės gyventojų laimės matavimui apklausos rengiamos kas ketverius metus – kiekvienas iš jų turi atsakyti į 144 klausimus ir tokie interviu gali užtrukti iki 5 valandų.

„Mes prieš dešimtmetį įvykdėme švietimo reformą - įvedėme integruotą mokymą ir dabar visi mokyklose dėstomi dalykai yra paremti laimės samprata. Mums bendra nacionalinė laimė yra svarbiau už bendrąjį vidaus produktą. Mes suprantame, kad tai sunkus ir ilgas kelias. Ekonominė gerovė ir laimės ekonomika turi eiti greta, kaip viena pėda šalia kitos. Laimės ekonomika mums – tai tarsi Šiaurinė žvaigždė jūreiviui atviroje jūroje, kuris, nors ir turi kompasą, visada gali matyti kryptį“, - kalbėjo Thakur S. Powdyel.