PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Spalio 27 d. 09:28

L. Suodaitis prabilo apie brangiausią žmogų: „Norisi skirti kuo daugiau laiko, nes niekada nežinai, kiek gyvenimo tau duota“

Lietuva

Tomo Petrovskio, Evaldo Rudžio / TV3 nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


282014

Verslininkas Laurynas Suodaitis – žmogus, kurio pavardė pramogų pasaulyje pastaruoju metu linksniuojama bene dažniausiai. Tačiau jaunam, žodžio kišenėje neieškančiam vyrui, skyrybų tema, kurios dėka jis sulaukė tiek dėmesio, šiandien jau pabodusi. Todėl šio šeštadienio TV3 laidoje „Virtuvės istorijos“ Laurynas ne tik su malonumu pasakos apie savo aistrą kulinarijai, bet prabils ir apie su tėčiu dar vaikystėje atrastą medžioklę, ir, žinoma, svarbiausią žmogų gyvenime.

Šeštadienio ryto laida kas kartą stebina ne tik įdomiais ir nuoširdžiais pokalbiais su vis kita žinoma Lietuvos asmenybe, bet ir vilioja gardžiausių patiekalų receptais. Šįkart laidos svečiu taps visiems puikiai žinomas verslininkas L. Suodaitis. Kaip ir kiekvienas svečias, Laurynas Ilonai Juciūtei atskleis TOP 3 produktus, be kurių negali gyventi, o laidos vedėja iš jų turės sukurti patiekalą.

Paaiškėjus, jog L. Suodaičio TOP 3 ingredientai yra elniena, baravykai ir ančiuviai, Ilona Laurynui pasiūlys pagaminti itin gurmanišką patiekalą – elnienos išpjovą su baravykais.

Tiesa, būtent elnieną – vieną mėgstamiausių savo ingredientų – Laurynas į studiją atsineš pats. Mat rasti, kur Lietuvoje įsigyti žvėrienos, nėra taip paprasta. O štai Laurynas Ilonai pasiūlys paskutinės savo medžioklės laimikį. Anot jo, medžioklė – neatsiejama jo šeimos gyvenimo dalis.

„Medžioklė mano gyvenime atsirado per šeimą. Mano senelis buvo aistringas medžiotojas, tėtis taip pat užsiima šia veikla, o galiausiai šį pomėgį perėmėme ir mes su broliu. Į medžioklę tėtis mus pradėjo vestis jau nuo 5 metų. Tas vyriškas užsiėmimas ir ryšys su tėčiu man visada buvo labai svarbus. O pasakoti apie tai, kad naktį su tėčiu buvau medžioklėje, kol kiti saldžiai miegojo savo lovose, buvo smagu ir darželyje“, – pasakos pašnekovas.

Tačiau be žvėrienos, L. Suodaitis lygiai taip pat mėgsta ir kitą miško radinį – baravykus. „Jie man yra visiški grybų karaliai. Visų pirma, jų nereikia valyti, tad parėjęs iš miško kone iškart gali juos dėti į keptuvę. Aš ir vaikystėje labai mėgau grybus, o kai gyvenome kaime, per daug negalėjome rinktis, kas skanu, o kas – ne. Mūsų politika būdavo tokia – jei vaikas kažko nevalgo, vadinasi jis dar yra nealkanas“, – su šypsena veide prisiminimais dalinsis laidos svečias.

Anot kulinariją dievinančio L. Suodaičio, svarbiausia, kad maistas būtų geras, kokybiškas ir be gausybės priedų.

„Mano mėgstamiausias patiekalas – geras maistas. Valgis turi būti padarytas su meile ir jame neturi būti pilna „nesąmonių“. Labai nemėgstu, kai patiekalas yra perkrautas – man turi atsiskleisti kiekvieno ingrediento skonis. Jei dominuoja grybai, turi jaustis grybai, jei mėsa – turi jaustis mėsa. Iš tiesų, man labai patinka rudens sezonas ir pageltę lapai, nes mėsą ir grybus visada gali gauti kelių kilometrų spinduliu“, – kalbės verslininkas.

Besidalindamas savo mėgstamiausių ingredientų istorijomis ir mintimis apie maistą, Laurynas laidoje atskleis ir tai, ką valgo jo sūnus. Anot laidos pašnekovo, laikas, praleistas su sūnumi, jam yra pats brangiausias.

„Mano sūnus valgo daugelį dalykų, nes turi jau net 8 dantukus. Pats jam gaminu gerą, kokybišką maistą, nes tai neblogai sugebu. Nors, deja, kol kas kartu praleidžiame ne tiek daug laiko, kiek norėtųsi, būdami dviese dažnai einame pasivaikščioti, būname gryname ore, ir, kaip tikri vyrai, daug sportuojame. Man norisi skirti jam kuo daugiau laiko, nes niekada nežinai, kiek gyvenimo tau duota. Sūnus man yra be galo brangus“, – laidoje kalbės L. Suodaitis.

Na, o kol Ilona ir Laurynas šnekučiuosis bei gamins išskirtinį elnienos patiekalą, kepsninių meistras, rubrikos „Grilio istorijos“ šeimininkas Robertas Svetlauskas taip pat rimtai padirbės! Jis žiūrovams parodys, kaip pasigaminti gardų ir sotų vengrišką guliašą, kuris puikiai tiks tiek pietums, tiek vakarienei.