Verslas | 4 MIN.

L. Linkevičius: Minskas turi laikytis rekomendacijų dėl Astravo AE

Reporteris Agnė
2020 m. vasario 3 d. 20:32
asociatyvi-pixabaycom-nuotr.jpg

Baltarusijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras sieks, kad Minskas atsižvelgtų į Lietuvos reikalavimą laikytis tarptautinių rekomendacijų dėl Astravo atominės elektrinės (AE).

Pasak Lino Linkevičiaus, kadangi jau pastatytas pirmas reaktorius ir beliko atvežti kurą, dabar būtina daryti viską, kad „galima žala būtų mažesnė“.

„Yra tarptautinių organizacijų labai konkrečios rekomendacijos, pravesti tvarumo streso testai - irgi labai konkrečios rekomendacijos. Mes įsivaizduojame, kad privaloma tvarka turėtų būti įtraukti tie pagrindiniai reikalavimai į Baltarusijos valdžios veiksmų planą ir jie privalo būti įgyvendinti iki paleidžiant šitą elektrinę. Toks būtų pagrindinis siekis“, – žurnalistams Minske sakė L. Linkevičius.

Jis pabrėžė, kad Lietuvos pozicija į atominę elektrinę šalies pasienyje nesikeičia.

„Šitas projektas, – mūsų požiūris į jį nesikeičia, daug kartų tą kartojau ir manau, kad mūsų kolegos baltarusiai irgi puikia tą žino“, – sakė L. Linkevičius.

Lietuva nuolat pabrėžia būtinybę įgyvendinti Baltarusijai Europos Sąjungos (ES) pateiktas streso testų rekomendacijas bei pašalinti kitas saugos problemas iki elektrinės darbo pradžios.

Paklaustas, ar Baltarusijai skirtos naftos ir galbūt dujų importas per Lietuvą gali padėti spręsti Astravo AE problemą, jis teigė, kad energetinių resursų tiekimo į Baltarusiją diversifikavimas bus vienas iš antradienio darbotvarkės klausimų.

„Tie kiekiai, kuriuos gali pasiūlyti Lietuva, realistiškai žiūrint nėra tokie, kad jie patenkintų (Baltarusijos – BNS) poreikius, bet jeigu mes galime prisidėti prie energetinių resursų tiekimo diversifikacijos, ką daro dabar daugelis šalių, kas buvo diskutuojama, kaip suprantu, visai neseniai ir su amerikiečiais, tai, be abejo, aš pasiruošęs tuos pasiūlymus pateikti ir rytoj (antradienį – BNS) išsakysiu ir vyriausybės atstovams ir kitiems“, – sakė L. Linkevičius.

Anot ministro, jau yra naftos gabenimo per Lietuvą, talkinant „Klaipėdos naftai“ ir „Lietuvos geležinkeliams“, į Baltarusiją precedentas ir šią praktiką galima būtų tęsti.

„Galima ieškoti techninių sprendimų ir dujų tiekimui, tačiau čia reikia vėlgi Baltarusijos intereso. Ir aptarsime galbūt galimas sąlygas ir tuos poreikius tų mūsų poreikių metu“, – teigė jis.

Anksčiau planuota, kad ministras antradienį susitiks su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka, bet susitikimas neįvyks – jis susitiks su Baltarusijos premjeru Siarhejumi Rumasu ir užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi, su kuriuo jau susitiko pirmadienį.

L. Linkevičius nebuvo linkęs sureikšminti fakto, kad nesusitiks su A. Lukašenka.

„Neprivalo jis susitikti. Matysiu ministrą pirmininką, tikiuosi jį pakviesti į ekonomikos forumą, kuris bus Lietuvoje. Manau, turime daug ekonominių, ūkinių klausimų, spręstinų su baltarusiais, tai čia tinkamas lygis, dėl to neturėtų būti abejonių“, – sakė ministras.

Lietuva yra pagrindinė už 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos Astravo jėgainės kritikė – jos teigimu, objektas statomas nesaugiai, nesilaikant tarptautinių įsipareigojimų, tuo metu Minskas kaltinimus neigia.

Tai pirmasis L. Linkevičiaus vizitas Baltarusijoje per pastaruosius ketverius metus. Jis atvyko V. Makėjaus kvietimu.

BNS


Lietuva
Kaip mokosi Z ir Alfa kartos? Skaitmeniniais objektais papildyti vadovėliai – nauja mokymosi realybė
Z ir Alfa kartos mokiniai keičia mokymosi taisykles. Jie užaugo skaitmeninėje erdvėje, kur informacija pasiekiama akimirksniu, todėl tik tradicinių mokomųjų priemonių sprendimų jau nebepakanka. Šiandien mokymosi priemonės turi būti ne tik informatyvios, bet ir interaktyvios, vizualiai patrauklios, suteikiančios greitą grįžtamąją informaciją, atkreipia dėmesį pedagogai.
Lietuva | 5 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Nors iki šiol žiema labiau panašėjo į rudens tęsinį, artimiausiomis dienomis viskas keisis. Pirmadienį dar laikysis gan rudeniški orai, bet jau antradienį temperatūra bus gerokai žemesnė, o trečiadienį apskritai žiemiška. Jei pasiseks, antradienį iškritęs sniegas neištirps iki trečiadienio.
Lietuva | 2 MIN.
0
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0
Pasaulis
Radviliškis
Dėl spartaus Rusijos pajėgų veržimosi Sumų srityje Ukrainos gynybos pajėgų daliniai pasitraukė iš keleto pozicijų netoli Hrabovskės kaimo. Šiuo metu vyksta stabilizavimo operacijos ir imamasi veiksmų Rusijos kariškiams aptikti ir likviduoti. Apie tai naujienų agentūrą „Ukrinform“ informavo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Vyriausioji ryšių valdyba.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Radviliškio r.) vykusiame renginyje „Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia: istorija, relikvijos, meno vertybės“ pranešimus skaitė žinomi mokslininkai: istorikas doc. dr. Liudas Jovaiša, dailės istorikės dr. Asta Giniūnienė, dr. Skirmantė Smilingytė-Žeimienė ir dr. Dalia Vasiliūnienė. Paskaitoje dalyvavo ir Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios klebonas Rimantas Žaromskis.
Kultūra | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Z ir Alfa kartos mokiniai keičia mokymosi taisykles. Jie užaugo skaitmeninėje erdvėje, kur informacija pasiekiama akimirksniu, todėl tik tradicinių mokomųjų priemonių sprendimų jau nebepakanka. Šiandien mokymosi priemonės turi būti ne tik informatyvios, bet ir interaktyvios, vizualiai patrauklios, suteikiančios greitą grįžtamąją informaciją, atkreipia dėmesį pedagogai.
Lietuva | 5 MIN.
0
Nors iki šiol žiema labiau panašėjo į rudens tęsinį, artimiausiomis dienomis viskas keisis. Pirmadienį dar laikysis gan rudeniški orai, bet jau antradienį temperatūra bus gerokai žemesnė, o trečiadienį apskritai žiemiška. Jei pasiseks, antradienį iškritęs sniegas neištirps iki trečiadienio.
Lietuva | 2 MIN.
0

Radviliškis
Kelmė
Šią savaitę Pašušvio bendruomenės namuose vyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Susitikime dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, vicemerė Jurgita Sidarienė, Tarybos narys Karolis Balsys ir Grinkiškio seniūnė Giedrė Bložienė.
Politika | 5 MIN.
0
Paskutiniame 2025 metų Kelmės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame gruodžio 18 dieną, dalyvavo visi tarybos nariai. Posėdžio darbotvarkėje buvo apsvarstyti 36 klausimai.
Politika | 2 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Dėl spartaus Rusijos pajėgų veržimosi Sumų srityje Ukrainos gynybos pajėgų daliniai pasitraukė iš keleto pozicijų netoli Hrabovskės kaimo. Šiuo metu vyksta stabilizavimo operacijos ir imamasi veiksmų Rusijos kariškiams aptikti ir likviduoti. Apie tai naujienų agentūrą „Ukrinform“ informavo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Vyriausioji ryšių valdyba.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Šeštadienio vakarą prekybos centre „Ülemiste“ Estijos sostinėje Taline sprogo šiukšliadėžė. Avarinės tarnybos dėl šio incidento pastatą evakavo. Sužeistas vienas žmogus, praneša estų nacionalinis transliuotojas ERR.
Pasaulis | 2 MIN.
2


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Šeštadienį Šiaulių rajone nepilnametis smurtavo prieš vyrą, pranešė Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiaulių apylinkės teisme išnagrinėta itin didelės apimties baudžiamoji byla dėl sukčiavimo. Didesnės apimties bylos teismo istorijoje nėra buvę. Nuosprendis byloje paskelbtas 34 kaltinamiesiems. Byloje 34 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, bylą sudaro 120 tomų, o jos nagrinėjimo metu įvyko net 150 teismo posėdžių. Vien kaltinimo aktas sudarė 724 lapus. Bylos nagrinėjimo procese keturi kaltinamieji mirė. Didelis nusikalstamų veikų, kaltinamųjų skaičius lėmė tai, kad buvo itin sudėtinga organizuoti teismo procesą.
Kriminalai | 4 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šeštadienio vakarą Šiauliuose, netoli arenos, susidūrė du lengvieji automobiliai. Avarijos metu nukentėjo ir į ligoninę buvo išvežtos vienos iš mašinų vairuotoja ir keleivė.
Gatvė | 2 MIN.
0
Šeštadienį Šiaulių rajone automobiliui atsitrenkus į medį, žuvo jį vairavęs asmuo, pranešė Policijos departamentas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Kalvarija
Šeštadienį šalyje buvo užregistruoti 43 eismo įvykiai, iš kurių 4 įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės, pranešė Policijos departamentas.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gruodžio 19 d. apie 17 val. Kalvarijos savivaldybėje, Naujienėlės kaime automobilis „Opel Astra“, vairuojamas moters (gim. 1972 m.), nuvažiavo nuo kelio.
Gatvė | 2 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Įvyko 2025 m. Kelmės rajono salės futbolo pirmenybės, kuriose šiemet dalyvavo penkios komandos: Kelmės FK „Kražantė“ (vad. J. Lebedžinskas), Kelmės FK „Kelmė“ (vad. A. Černakauskas), Kražių „Kražiai“ (vad. R. Liekys), Kelmės „SC–NVŠ“ (vad. T. Bracevičius) ir „Kelmės jaunimas“ (vad. T. Špukas). Lapkričio–gruodžio mėnesiais Kelmės sporto centro sporto salėje buvo sužaistos 14 rungtynių, po kurių paaiškėjo galutinės komandų vietos.
Sportas | 3 MIN.
0
Ugniagesių gelbėtojų mokykloje buvo surengtas finalinis Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos krepšinio turnyro direktoriaus taurei laimėti etapas. Jo nugalėtojais tapo Klaipėdos PGV krepšininkai, įtemptose varžybose nugalėję Šiaulių PGV. Trečiąją vietą užėmė Panevėžio PGV.
Sportas | 2 MIN.
0


Radviliškis
Radviliškis
Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje (Radviliškio r.) vykusiame renginyje „Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia: istorija, relikvijos, meno vertybės“ pranešimus skaitė žinomi mokslininkai: istorikas doc. dr. Liudas Jovaiša, dailės istorikės dr. Asta Giniūnienė, dr. Skirmantė Smilingytė-Žeimienė ir dr. Dalia Vasiliūnienė. Paskaitoje dalyvavo ir Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios klebonas Rimantas Žaromskis.
Kultūra | 3 MIN.
0
Gruodžio 17 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko adventinis vakaras – susitikimas su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininku dr. Kastyčiu Rudoku. Renginio lankytojams lektorius skaitė paskaitą „Baroko sakralinis menas ir advento apmąstymai“, kuri visus kvietė stabtelėti, susikaupti ir pažvelgti į advento laikotarpį per sakralinio meno prizmę.
Kultūra | 2 MIN.
0
Joniškis
Joniškis
Artėjant gražiausioms žiemos šventėms Joniškio rajono švietimo centras kartu su Joniškio rajono savivaldybės administracija – kvietė gyventojus dalyvauti Kalėdinio atviruko konkurse ir kurti ne tik popierinius, bet ir elektroninius atvirukus.
Kultūra | 2 MIN.
0
Joniškio rajono savivaldybėje, netoli Latvijos sienos įsikūręs Žagarės miestelis. Čia gyvena kūrybingi ir veiklūs žmonės, nuolat verda įdomios idėjos, o kiekvieną vasarą miestelis nusidažo raudona vyšnių spalva. Žagarės istorija taip pat labai plati. Juk tai – seniausias miestelis Lietuvoje, kurio senamiestis saugomas valstybės kaip urbanistikos paminklas.
Kultūra | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Socialiniuose tinkluose sparčiai populiarėjanti, kitonišką gyvenimą praktikuojanti pirtininkė Viktorija Prokofjeva trisdešimties turėjo viską, apie ką daugelis tik pasvajoja: sėkmingą vestuvių verslą, nesibaigiančius klientų srautus, linksmybių kupiną laisvalaikį, keliones, būstą pačioje Vilniaus širdyje. Ir vieną dieną… visa tai prarado prasmę. Ankstesnį gyvenimą ji iškeitė į šeimą, vaikus, vienkiemį Vilniaus užmiestyje ir asketišką gyvenimą be ekranų, prabangos, beribio vartojimo ir triukšmo.
Veidai | 4 MIN.
0
Nutrūko kelerius metus puoselėti agentūros „Major Amber Models“ vadovės Karolinos Toleikytės ir verslininko, investuotojo Jono Garbaravičiaus artimi santykiai.
Veidai | 2 MIN.
8


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0
Kiaulės liežuvis – išraiškingo skonio, nebrangus patiekalas, kurį lietuviai dažniausiai valgo vieną, su majonezu ar garstyčiomis. Tačiau pakanka vos keleto gudrybių ir maistingas bei sotus kiaulės liežuvis gali tapti tikru virtuvės atradimu. „Maximos“ maisto gamybos technologas dalijasi keletu patarimų, kaip liežuvį paversti išskirtiniu šventiniu patiekalu.
Virtuvė | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio 22–28 d. – sąmoningumas vietoje skubėjimo.
Horoskopai | 7 MIN.
0
2026-ieji Arklio metai daug kam žada būti nenuspėjami. Vienos permainos bus geros, kitos – ne visai malonios.
Horoskopai | 3 MIN.
2

Lietuva
Lietuva
Kiaulės liežuvis – išraiškingo skonio, nebrangus patiekalas, kurį lietuviai dažniausiai valgo vieną, su majonezu ar garstyčiomis. Tačiau pakanka vos keleto gudrybių ir maistingas bei sotus kiaulės liežuvis gali tapti tikru virtuvės atradimu. „Maximos“ maisto gamybos technologas dalijasi keletu patarimų, kaip liežuvį paversti išskirtiniu šventiniu patiekalu.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Kiekviena šeima turi savo Kūčių stalo patiekalų tradicijas – vieniems tai silkė su svogūnais, keptas karpis, o kiti šventinės vakarienės neįsivaizduoja be lašišos. Nors receptai skiriasi, visus vienija bendras ingredientas – žuvis. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį renkantis žuvį bei jūros gėrybes ir siūlo išbandyti abejingų nepaliksiantį nebrangų receptą, kuris puikiai tiks ir Kūčių vakarienei.
Virtuvė | 5 MIN.
0