PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 3 d. 15:38

L. Linkevičius: Europa privalo stiprinti medicinos pramonę

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MargaritaŠaltinis: Etaplius.lt


124340

Europos Sąjungos (ES) piliečių teisė gauti konsulinę pagalbą net ir tose šalyse, kuriose jie neturi nacionalinės diplomatinės atstovybės, yra pamatinė ES vertybė, todėl itin svarbu, kad ES valstybės narės būtų solidarios, padėtų viena kitos piliečiams toli nuo Europos nutolusiuose kraštuose, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, dalyvaudamas neformalioje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimo vaizdo konferencijoje, skirtoje aptarti tarptautinį atsaką į COVID-19 pandemiją.

„Tikimės, kad padėdami vieni kitiems užtikrinsime, kad visi piliečiai saugiai galės grįžti namo“, - sakė ministras.

Vaizdo konferencijos metu ministrai tarėsi dėl geresnio ES veiksmų koordinavimo teikiant konsulinę pagalbą ES piliečiams, negalintiems grįžti iš trečiųjų šalių, taip pat aptarė pandemijos geopolitinį poveikį, pagalbą trečiosioms šalims.

Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė, kad teikiant konsulinę pagalbą ir vykdant trečiosiose šalyse įstrigusių ES piliečių repatriaciją būtina koordinuoti veiksmus su Europos Komisija ir Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT), turinčia platų atstovavimo tinklą visame pasaulyje.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija kasdien perduoda informaciją apie trečiose šalyse esančių, norinčių repatrijuoti Lietuvos piliečių skaičius Europos išorės veiksmų tarnybai.

„Matome, koks gyvybiškai svarbus šiandieną transporto sektorius. Manau, kad šiomis aplinkybėmis nepateisinama ir netikslinga tvirtinti taip vadinamą „Mobilumo paketą„, akivaizdžiai diskriminuojantį mūsų vežėjus“, - ministras cituojamas Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

L. Linkevičius taip pat ragino ES imtis aktyvių veiksmų kovoje su dezinformacija - operatyviai, skaidriai ir sistemiškai komunikuoti savo piliečiams apie ES veiksmus kovoje su pandemija.

Pasak ministro, ES turi kritiškai įvertinti situaciją, kuomet gyvybiškai svarbi medicinos priemonių ir kai kurių medikamentų gamyba sukoncentruota Kinijoje ar Indijoje.

„ES turi skatinti savo pramonės vystymą, mokslinius tyrimus. Būtina paspartinti derybas dėl Daugiametės finansinės perspektyvos ypatingą dėmesį skiriant sanglaudai, socialinei rūpybai, medicinai„, - teigė L. Linkevičius.

Ministras informavo, kad Lietuvos įmonės imasi aktyvių veiksmų perorientuojant savo gamybą ir resursus, verslas ir mokslas aktyviai įsijungia į kovą su COVID-19 siūlydami inovatyvius sprendimo būdus.

Lietuvoje apie 140 Lietuvos įmonių perorientavo savo veiklą ir pradėjo gaminti kovai su pandemija reikalingą medicininę įrangą, reagentus ir apsaugos priemones, dezinfekavimo įrenginius.

ELTA