REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Gruodžio 7 d. 16:48

L. Linkevičius: būtinas tarptautinis Baltarusijos režimo nusikaltimų tyrimas

Lietuva

URM nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


157344

Laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius, dalyvaudamas Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, išreiškė paramą lapkričio 26 dienos Europos Parlamento rezoliucijai, raginančiai ES imtis konkrečių veiksmų tiriant Aliaksandro Lukašenkos režimo nusikaltimus.

Taryboje daugiausia dėmesio skirta transatlantiniams santykiams, situacijai Sakartvele, Venesueloje, ES santykiams su Turkija bei žmogaus teisių ir strateginės autonomijos klausimams.

L. Linkevičius atkreipė dėmesį, kad brutalūs režimo veiksmai prieš Baltarusijos žmones tik stiprėja ir pasiekė šiandienos Europai neįsivaizduojamus mastus: vyksta plataus masto baudžiamasis persekiojimas, iškelta per 1000 baudžiamųjų bylų, sulaikytų taikių protestuotojų ir politinių kalinių skaičius išaugo iki nematytų aukštumų.

„Režimas didina represijas prieš savus piliečius, nereaguoja į tarptautinės bendruomenės perspėjimus. ES turi visapusiškai remti tarptautinį A. Lukašenkos režimo nusikaltimų prieš Baltarusijos žmones tyrimą, įsteigti įrodymų rinkimo centrą ir ES tarptautinės teisės ekspertų grupę. Kaltieji vieną dieną turės būti nubausti", - sakė L. Linkevičius.

Kalbėdamas apie ES santykius su naująja JAV administracija, L. Linkevičius pabrėžė strateginės partnerystės su JAV svarbą visai ES, bendrą įsipareigojimą išlaikyti transatlantinę vienybę ir solidarumą bei poreikį stiprinti bendradarbiavimą tokiose srityse kaip atsakas į pasaulinius iššūkius ir grėsmes, saugumas ir gynyba, daugiašalės sistemos, grįstos teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių principais, stiprinimas.

„JAV vaidmuo saugumo ir gynybos srityje išlieka esminis. Europinės saugumo ir gynybos iniciatyvos neturi nustelbti transatlantinio ryšio svarbos bei silpninti Europos pagrindinio saugumo garanto - NATO - vaidmens", - sakė ministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad būtina koordinuota politika iš abiejų Atlanto pusių Rusijos atžvilgiu, vieninga parama Rytų kaimynystės šalims, ypač Baltarusijai ir Ukrainai, o taip pat didesnė koordinacija dėl ribojančių priemonių taikymo.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA