PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Liepos 3 d. 15:13

Jau šiais metais galime tikėtis žinių dėl šovinių gamintojų iš JAV investicijų į Lietuvą

Lietuva

Laurynas Kasčiūnas. BNS Fotobanko nuotr.

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


307663

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas praneša, kad jau šių metų bėgyje galima tikėtis žinių apie naujas užsienio gynybos pramonės gamintojų investicijas Lietuvoje. Anot jo, dar negalima atskleisti, kokie tai gamintojai, bet vienas iš jų – 30 mm kalibro šovinių gamintojas iš JAV, o kitas dirba su kovos mašinomis.

„Taip, turime derybų, bet negaliu pernelyg konkretizuoti. Galiu tik trumpai. Vieni jų – irgi amunicijos gamintojai, tik kitokio kalibro nei „Rheinmetall“. Tai bus mūsų pėstininkų kovos mašinoms tinkantys 30 mm šoviniai. Galiu pasakyti, kad tai amerikiečiai, bet daugiau nieko nesakysiu. Tai žiūrim ir laukiam. Tikiuosi, jau galbūt artimiausių dviejų mėnesių bėgyje turėsime kažkokį tvirtesnį žingsnį į priekį“, – trečiadienį portalui „Verslo žinios“ aiškino L. Kasčiūnas.

„Dirbame ir su dar vienu labai įdomiu, tik ką pasirodžiusiu pasiūlymu. Bet čia beveik nieko pasakyti negaliu, nebent tik tiek, kad irgi su pėstininkų kovos mašinomis susiję“, – pridūrė jis.

Balandžio pabaigoje Seimas taip pat pritarė įstatymų pakeitimams, kurie leistų didžiosioms gynybos pramonės bendrovėms greičiau pradėti projektų vystymą Lietuvoje. Įstatymui įsigaliojus, šie gamintojai galės pradėti projektų vystymą dar negavę statybų leidimų. Šiuos leidimus projektų vykdytojai turės gauti iki statybų pabaigos.

Nors šie pakeitimai buvo skirti palengvinti vokiečių pramonės milžinės „Rheinmetall“ atėjimui, priimant šiuos pakeitimus ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė, kad jau vyksta pokalbiai su Prancūzijos ir JAV gynybos pramonės įmonėmis.

Pakeitimais supaprastinamos su teritorijų planavimu, žemės sklypų formavimu ir statyba susijusios procedūros. Taip sudaromos sąlygos tokios gynybos pramonės veiklą Lietuvoje pradėti per kuo trumpesnį terminą.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija sutartį dėl „Rheinmetall“ Lietuvoje plėtros pasirašė birželio pradžioje.

Po to, Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad atsižvelgus į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) sutikimą, jo valdomos žemės Radviliškio rajone būtų perleistos valstybei ir juose galėtų būti statoma „Rheinmetall“ amunicijos gamykla.

Planuojama, kad investicijos į amunicijos gamyklą sieks daugiau kaip 180 mln. eurų ir bus sukurta daugiau kaip 150 darbo vietų. Gamykla per metus pagamins tūkstančius šaudmenų, kurių dalis bus skirta ir Lietuvos kariuomenės poreikiams.

#KASČIŪNAS#GYNYBA#RHEINMETALL#INVESTICIJOS#GAMYKLOS