Kyjivo srityje nukritus sraigtasparniui žuvo 17 žmonių, tarp jų VRM vadovas (papildyta)

Pasaulis
Soc. tinklų nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kyjivo srityje esančiuose Brovaruose prie vaikų darželio ir gyvenamojo namo trečiadienį nukrito pagalbos tarnybų sraigtasparnis ir kilo gaisras, žuvo 17 žmonių, tarp jų – vidaus reikalų ministras, pranešė pareigūnai.

Nacionalinės policijos viršininkas Ihoris Klymenka socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad tarp žuvusiųjų yra vidaus reikalų ministras Denysas Monastyrskis ir jo pavaduotojas Jevhenas Jeninas bei valstybės sekretorius Jurijus Lubkovyčius.

Kyjivo srities administracijos vadovas Oleksijus Kuleba per „Telegram“ paskelbė, kad žuvo 17 žmonių, įskaitant du vaikus.

22 nukentėjusieji gydomi ligoninėje, 10 iš jų – vaikai.

Įvykio vietoje dirba gelbėtojai.

Ukrainos karinių oro pajėgų atstovas spaudai Jurijus Ihnatas per televiziją sakė, kad Brovaruose nukritęs sraigtasparnis vykdė Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos užduotis.

„Deja, tai atsitiko Valstybinės gelbėjimo tarnybų sraigtasparniui, kuris skrido vykdydamas savo užduotis. Šiuo metu Ukrainoje yra tam tikras skaičius tokių sraigtasparnių, kurie vykdo šalies gynybos užduotis“, – sakė J. Ihnatas.

Brovarų miestas yra maždaug už 20 km į šiaurės rytus nuo Kyjivo.

Rusijos ir Ukrainos pajėgos kovojo dėl Brovarų kontrolės ankstyvuoju Maskvos invazijos etapu, kol balandžio pradžioje Rusijos pajėgos pasitraukė.

Praėjusių metų vasario 24 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė karius į provakarietišką Ukrainą.