Kyjive vieši J. Bidenas

Pasaulis
V. Zelenskio soc. tinklų nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos sostinėje pirmadienį vieši JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas).

Ukrainos lyderis Volodymyras Zelenskis socialiniuose tinkluose pasidalijo nuotrauka, kurioje jis užfiksuotas su netikėto vizito atvykusiu JAV lyderiu, ir parašė: „Josephai Bidenai, sveiki atvykę į Kyjivą! Jūsų vizitas – itin svarbus paramos visiems ukrainiečiams ženklas.“

Baltieji rūmai savo ruožtu pasidalijo J. Bideno pareiškimu, kuriame sakė: „Pasauliui ruošiantis minėti pirmąsias žiaurios Rusijos invazijos į Ukrainą metines, šiandien atvykau į Kyjivą susitikti su prezidentu Zelenskiu ir dar kartą patvirtinti mūsų nepajudinamą ir tvirtą įsipareigojimą Ukrainos demokratijai, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.“

„Šiandien Kyjive susitinku su prezidentu Zelenskiu ir jo komanda, kad išsamiai aptartume mūsų paramą Ukrainai. Paskelbsiu apie dar vieną svarbios įrangos, įskaitant artilerijos šaudmenis, prieštankines sistemas ir oro erdvės stebėjimo radarus, pristatymą, siekiant padėti apsaugoti Ukrainos žmones nuo bombardavimo iš oro“, – priduriama pareiškime.

Jame taip pat sakoma, kad vėliau šią savaitę JAV paskelbs apie naujas sankcijas Rusijai.

Šalies žiniasklaida kiek anksčiau pasidalijo nuotraukomis ir vaizdo įrašais iš sostinės, kuriuose užfiksuoti abu prezidentai.

Juose matyti J. Bidenas ir V. Zelenskis žingsniuojantys viena centrinių Kyjivo aikščių, o fone girdėti oro pavojaus sirenos.

Ukrainos užsienio reikalų ministerija anksčiau pirmadienį pareiškė, kad sostinėje laukiama „svarbiausių partnerių iš Vakarų“, vietos žiniasklaidai skelbiant apie uždarytas gatves Kyjivo centre.

Ukrainos užsienio reikalų viceministras Andrijus Melnykas per televiziją sakė: „Kol kas palaikykime šią intrigą ir neužbėkime įvykiams už akių. Tikiuosi, kad rengiama staigmena bus sėkminga.“

„Mums svarbu, kad pirmųjų agresijos, didelio masto agresijos, metinių išvakarėse pajustume ir pamatytume ne tik žodinį palaikymą, ne tik solidarumą, kurį matėme, bet ir dar didesnę pagalbą ir mūsų svarbių, pagrindinių partnerių buvimą Kyjive“, – sakė jis.

Be kita ko, šiuo metu Kyjivo srityje ir keliuose kituose Ukrainos regionuose paskelbtas oro pavojus.

Tuo metu Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba atšaukė kelionę į Briuselį, kur turėjo susitikti su Europos užsienio reikalų ministrais.

Šią savaitę planuojamas J. Bideno vizitas Lenkijoje ir susitikimas su šios šalies prezidentu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda).