Kybartų URC prieglobsčio prašytojas iš Nigerijos sužalojo du darbuotojus

Vilkaviškis
Freepik.com nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kybartų užsieniečių registracijos centre ketvirtadienį prieglobsčio prašytojas savadarbiu peiliu nestipriai sužalojo du specialistus.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis BNS sakė, kad 19-metis Nigerijos pilietis turėjo būti perkeltas į kitas patalpas.

„Kai pasieniečiai jam tai pasakė, jis pradėjo priešintis, šaukti, spardėsi. Drabužio kišenėje jis laikė savadarbį peilį. Jis puolė pareigūnus peiliu, ėmė juo švaistytis. Teko panaudoti jėgą – panaudoti elektrošoko prietaisą ir surakinti antrankiais. Atimant peilį, pareigūnai patyrė nedidelius sužalojimus – vienam sužalota galva, kitam įpjauta į pirštą“, – BNS sakė G. Mišutis.  

Pasak Policijos departamento, vyras, gimęs 2003 metais, pasipriešino ir sužalojo tarnybos metu uniformuotus VSAT Kybartų URC specialistus, gimusius 1978 ir 1989 metais.

Pareigūnams ligoninėje buvo suteikta pagalba, jie tarnybą tęsė toliau.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pasak G. Mišučio, Nigerijos piliečio prašymas dėl prieglobsčio suteikimo kartą buvo atmestas. Gavęs teisę laisvai judėti, vyras buvo sulaikytas prie Lenkijos sienos, paskui grąžintas į Lietuvą. Dabar jis tokios teisės neturi. 

Šiuo metu Kybartų URC gyvena 78 užsieniečiai.