Kybartietė kuria išskirtinio grožio kalėdinius žaisliukus

Vilkaviškis
Nuotraukos iš asmeninio R. Bielskuvienės archyvo
Kristina Radzevičienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Kybartietės Rūtos Bielskuvienės rankose jau ne pirmus metus gimsta išskirtinio dizaino ir grožio kalėdiniai žaisliukai. Moteris neslepia, kad pačią idėją ji surado interneto platybėse, tad panoro išanalizuoti visas subtilybes ir kibti į kūrybinį procesą. Tokie kalėdiniai žaisliukai Rūtai pasirodė ne tik gražūs, bet ir praktiški.

„Turiu labai gerą vaizduotę, mėgstu derinti spalvas, o ir pats kūrybinis procesas nėra svetimas, nes turiu patirties kuriant įvairius aksesuarus, papuošalus, krikštynų ar vestuvių atributiką“, – pasakoja Rūta. 

Nors moteris yra savamokslė, tačiau ji aplinkiniams turi ir patarimų – grožis slypi paprastume, tad derinant spalvas niekada negalima naudoti daug skirtingų atspalvių, persistengti ar netgi „apkrauti“ nereikalingomis detalėmis, kurios, anaiptol, nepuošia.

 

Svarbu pasirinkti tinkamas priemones

Kalėdos, pasak Rūtos – tai ko gero vienintelė šventė, kai norisi švytėjimo ir blizgučių, todėl audinius reikėtų rinktis lengvus, tačiau žėrinčius ir blizgius. „Kad žaisliukas ant eglutės atrodytų gražiai ir nesvertų šakelės žemyn – būtinas lengvumas, o tai lemia ne tik pasirinkti audiniai, bet ir priemonės. Kalbant apie dekoravimo priemones, iš esmės tinka viskas. Daug dalykų priklauso nuo vaizduotės ir norų. Galima rinktis įvairias šakeles su uogomis, naudoti dirbtinį sniegą, o mėgstantiems prabangą siūlau žaisliukus puošti žėrinčiomis akutėmis, puošniomis dekoratyvinėmis juostelėmis ir kt.“, – pasakoja Rūta. 

Moteris neabejoja, kad kalėdinius žaisliukus pasigaminti gali tik tie, kurie yra be galo kruopštūs, mat norint įgyvendinti savo sumanymą tenka ne tik ką nors išardyti, bet ir kantriai sėdėti, nes rezultatas nebus toks greitas, kokio kartais tikimasi. Rūta prisimena, kad pirmuosius kalėdinius žaisliukus ji gamino ilgai, nes trūko įgūdžių ir norėjosi perprasti patį darbo procesą.

  

 

Šiuo metu šešis žaisliukus Rūta pagamina per kone 2 valandas. Paklausta apie tai, kokios spalvos vyrauja šiais metais, jauna moteris sako, kad išskirti konkrečių spalvų nereikėtų, tačiau jau kurį laiką pastebi, kad žmonėms patinka viską derinti. „Populiariausia, aišku, yra klasika, kai raudona spalva derinama su aukso, sidabro spalvomis. Žinoma, užsakymų metu pasitaiko ir neįprastų spalvų, pavyzdžiui, juoda“, – teigia žaisliukų kūrėja. 

Kasmet moteris sulaukia vis daugiau užsakymų, todėl pastebi, kad rankų darbo žaisliukus žmonės užsako ne tik sau, bet ir noriai dovanoja kitiems. Rūta džiaugiasi, kad kartais visai paprastas pomėgis gali virsti sėkmingu verslu – juk papildomos pajamos visuomet praverčia.