Kviečia jaunuosius Kėdainių krašto kūrėjus su poetu Dainiumi Dirgėla kurti haiku

385436573_10161399580934905_84749497625466605_n
Kėdainiai
Vlado Braziūno nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kėdainių rajono savivaldybė

Šiais metais Kėdainių rajono savivaldybės administracija Lietuvių kalbos dienų (vasaris−kovas) proga organizuos kelis renginius, susijusius su žodynais, senaisiais žodžiais ir naujažodžiais. Vienas jų – jaunųjų kūrėjų haiku dirbtuvės su poetu Dainiumi Dirgėla. Reikės kurti haiku naudojant senuosius žodžius ir naujažodžius. Poetas ves, mokys, padės, patars.

Jau sausio 30 d.  15 val. Daugiakultūriame centre vyks  prof. Jolantos Zabarskaitės paskaita „Senieji žodžiai ir naujažodžiai“, tad tiems, kurie nori dalyvauti haiku kūrimo dirbtuvėse, reiktų pirmiausia  nueiti į šią paskaitą. Ji būtų lyg įvadas. Todėl jau dabar prašome registruotis į haikų dirbtuves ir ateiti į paskaitą. Haiku dirbtuvės bus surengtos kovo 29 d. nuo 15 val. bibliotekoje.

Registruotis vyresnių klasių mokiniams (9−12 klasių)  reikia iki sausio 19 d. e. paštu ruta.svediene@kedainiai.lt

Kiti renginiai

  1. Dailės darbų konkursas „Piešiu kalbą: senieji žodžiai ir naujažodžiai“ (organizuoja Dailės mokykla, Kėdainių rajono savivaldybės administracija, konkursas bus greit paskelbtas).
  2. Renginys su Lietuvių kalbos institutu kovo 15 d.  nuo 10 val. Daugiakultūriame centre. Parodos „Piešiu kalbą: senieji žodžiai ir naujažodžiai“ laureatų apdovanojimas.  Respublikinio konkurso „Mano žodynas“ laureatų apdovanojimas. Seminaras „Lietuviškas žodis tradicinėje ir skaitmeninėje leksikografijoje: nuo Kazimiero Būgos iki „E. kalbos“ (organizuoja Kėdainių rajono savivaldybės administracija).
  3. Gražiausių lietuviškų Kėdainių įmonių, įstaigų pavadinimų konkurso laureatų apdovanojimas  (verslininkai ir mokiniai) gegužės 7 d. 17 val. Daugiakultūriame centre. Konkursai (verslininkams ir mokiniams) bus skelbiami vasario mėn. (organizuoja Kėdainių rajono savivaldybės administracija).