Kviečia į nuotolinę paskaitą „Dešimt priežasčių, dėl kurių verta mokytis lietuvių kalbos“

Šiauliai
Urtė Drąsutytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lietuvių kalbos dienų renginiai visoje Lietuvoje ir užsienio šalyse šiemet truks nuo vasario iki gegužės.

Šiaulių valstybinė kolegija taip pat tradiciškai organizuoja šiam renginių ciklui skirtas veiklas.

Vasario 16-ąją prasidėsiančius ir iki gegužės truksiančius renginius siūlo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, juose dalyvauja ir lietuvių bendruomenės užsienyje. 2021 m. įvyko daugybė įvairių renginių, organizuotų atsižvelgiant į pandeminę situaciją ir tuo metu galiojančius reikalavimus.

Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

Šiais metais, atsižvelgiant į pandeminę situaciją, Lietuvoje ir už jos ribų planuojama kontaktinių ir nuotolinių renginių, kurie bus skirti kalbai, jos mokymuisi, sklaidai, lietuvių kalbą, literatūrą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms, pirmosioms lietuvių raštijos knygoms. Bus skatinama daugiau skaityti, kalbėti apie kygas, jų reikšmę ir kt.

Visas veiklas koordinuoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Šiaulių valstybinėje kolegijoje septintųjų Lietuvių kalbos dienų renginius vasario 24 dieną pradės nuotolinė paskaita „Dešimt priežasčių, dėl kurių verta mokytis lietuvių kalbos“.

Lietuvių kalbos mokosi ne tik lietuviai. Sakoma, kad mūsų kalba – labai sunki, reikia daug laiko norint išmokti kalbėti ir rašyti be klaidų… Paskaitą skaitysianti Lietuvių kalbos draugijos pirmininkė, Kalbos ir kultūros instituto LINGUA LITUANICA profesorė dr. Genovaitė Kačiuškienė pasirengusi kartu su klausytojais rasti ne vieną atsakymą į klausimą, kodėl vis dėlto verta mokytis lietuvių kalbos.

Paskaitos pradžia – 15 val.

Planuojančių dalyvauti paskaitoje prašome užpildyti trumpą registracijos formą: https://forms.gle/9hKXAPofbbV1tm636.

Paskaita – ne vienintelis Šiaulių valstybinėje kolegijoje vyksiantis Lietuvių kalbos dienų renginys.

Kovo mėnesį planuojami du smagūs intelektiniai žaidimai. Vadybos ir komunikacijos katedra kovo 8 dieną studentus ir dėstytojus kvies į protmūšį „Lietuvių kalbos labirintuose“. Kovo 9 dieną lietuvių kalbos įgūdžius ir žinias apie ją galės pasitikrinti ŠVK studijuojantys studentai iš užsienio šalių – jų laukia protmūšis „How well do you know Lithuanian language“ („Kaip gerai pažįsti lietuvių kalbą?“).

Kovo–balandžio mėnesiais (konkreti data bus pranešta vėliau, atsižvelgiant į pandeminę situaciją, galiojančius saugumo reikalavimus ir oro sąlygas) numatomas Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenės sąspietis (angl. flashmob) „AČIŪ“ – studentai, dėstytojai, administracija bus kviečiami susirinkti į aikštę priešais centrinius rūmus ir suformuoti žodį AČIŪ.

Informaciją apie kitus Šiaulių valstybinės kolegijos organizuojamus renginius kviečiame sekti aukštosios mokyklos interneto svetainėje www.svako.lt.